Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги ва Rothschild & Co инвестиция банки ўртасида Ҳамкорлик шартномаси имзоланди. Имзолаш маросими 2022 йил 25 март куни Биринчи Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида бўлиб ўтди.
Банк делегациясига Rothschild & Co директорлар кенгаши аъзоси Баронесса Ариель де Малард де Ротшильд бошчилик қилади.
Шартномага кўра, халқаро инвестиция банки – Rothschild & Cie and N.M. Rothschild & Sons Limited республикада энергетика соҳасидаги истиқболли лойиҳаларни таҳлил қилиш, молиялаштириш, кредитлаш ва энергетика лойиҳаларида бевосита иштирок этиш орқали потенциал инвесторларни аниқлаш ва жалб қилиш бўйича стратегик маслаҳатчи сифатида фаолият олиб боради.
Rothschild & Co делегациясининг Тошкентга ташрифи давомида томонлар ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш шартлари бўйича музокаралар бўлиб ўтди.

Минэнерго подписано соглашение с инвестиционным банком Rothschild & Co
Министерством энергетики Республики Узбекистан и инвестиционным банком Rothschild & Co подписано Соглашение о сотрудничестве. Подписание состоялось 25 марта 2022 года в рамках 1-го Ташкентского международного инвестиционного форума.
Делегацию Банка возглавляет Баронесса Ариель де Малард де Ротшильд, член совета директоров Rothschild & Co.
В рамках соглашения международный инвестиционный банк - Rothschild & Cie and N.M. Rothschild & Sons Limited привлекается в качестве стратегического консультанта по анализу текущих перспективных проектов в энергетической сфере в республике, определению и привлечению потенциальных инвесторов посредством проектного финансирования, займового и прямого участия в энергетических проектах.
В рамках визита делегации Rothschild & Co в Ташкент, сторонами были проведены переговоры о формате и условиях развития сотрудничества сторон.