“Super Leo” китоблари Ўрта-Чирчиқ туманидаги жажжи китобсеварларга топширилди
Аввал ҳабар берганимиздек, Энергетика вазирлиги ва “ERIELL Group” компанияси томонидан бугунги кунда долзарб бўлган энерготежамкорлик ва энергосамарадорликка бағишланган китоб чоп этилган эди.
Энергетика вазирлиги томонидан ёш китобсевар болажонларга китоблар етказилиши давом этмоқда. Бизнинг навбатдаги манзилимиз Тошкент вилоятининг Ўрта-Чирчиқ туманида жойлашган мактабгача таълим ташкилотларидан бирида бўлди.
Тошкент вилоятининг Ўрта-Чирчиқ туманидаги 19-сонли мактабгача таълим ташкилотида 276 дан ортиқ тарбияланувчиларга эга ўзбек ва рус тилларидаги гуруҳлар мавжуд.
Бугун, 12 апрель куни Энергетика вазирлиги томонидан мактабгача таълим ташкилоти тарбияланувчиларига “Super Leo” китоблари топширилди.
“Super Leo” – бу болаликдан энергия самарадорлик тўғрисидаги билимлардан хабардорликка тарғиб қилувчи китобдир.
Ушбу китоблар Энергетика вазирлиги томонидан қатор идора ва ташкилотлар ҳамда мактабгача таълим ташкилотларига ҳомийлик асосида топширилмоқда.

Книги Super Leo переданы маленьким книголюбам Урта-Чирчикского района
Как сообщалось ранее, Минэнерго и группа компаний ERIELL выпустили книгу по энергосбережению, которая рассказывает о ценности природных ресурсов, о важности бережного отношения к ним, о том, как добывается газ, перерабатывается и вырабатывается электроэнергия. Таким образом, занимательная история героя книги о маленьком львенке Лео помогает понять детям ценность и важность энергоресурсов и их экономии, свой вклад в которую может внести даже ребенок.
Сегодня, 12 апреля, книги получили 276 воспитанников государственного дошкольного образовательного учреждения № 19, расположенного в Урта-Чирчикском районе Ташкентской области.
Для информации:
экземпляры новой познавательной книги для детей передаются Министерством энергетики ряду ведомств, организаций, а также дошкольных учреждений.