“Иссиқлик электр станциялари” АЖ томонидан “Ҳаётий муҳим инфратузилмани қўллаб-қувватлаш дастури: электр энергетика соҳасини қўллаб-қувватлаш” лойиҳасини амалга ошириш бўйича очиқ тендер савдолари эълон қилинади
• “Иссиқлик электр станциялари” АЖ томонидан “Ҳаётий муҳим инфратузилмани қўллаб-қувватлаш дастури: электр энергетика соҳасини қўллаб-қувватлаш” лойиҳасини амалга ошириш бўйича очиқ тендер савдолари эълон қилинади
“Иссиқлик электр станциялари” АЖ томонидан “Ҳаётий муҳим инфратузилмани қўллаб-қувватлаш дастури: электр энергетика соҳасини қўллаб-қувватлаш” лойиҳасини амалга ошириш бўйича очиқ тендер савдолари эълон қилинади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 22 апрелдаги “Коронавирус пандемияси даврида аҳоли, бюджет, базавий инфратузилма ва тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлаш учун ташқи ёрдам маблағларини жалб қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-4691-сон, 2021 йил 30 декабрдаги “Ўзбекистон Республикасининг 2022 – 2026 йилларга мўлжалланган инвестиция дастурини тасдиқлаш ҳамда инвестиция лойиҳаларини бошқаришнинг янги ёндашувлари ва механизмларини жорий этиш тўғрисида”ги ПҚ-72-сон, шунингдек, Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 2 августдаги “Ҳаётий муҳим инфратузилмани қўллаб-қувватлаш дастури: электр энергетика соҳасини қўллаб-қувватлаш” лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 478-сонли қарорларига мувофиқ, “Иссиқлик электр станциялари” AЖ томонидан ЕТТБ иштирокида ушбу лойиҳани амалга ошириш ишлари олиб борилмоқда.
Лойиҳа доирасида “Навоий ИЭС” AЖ, “Сирдарё ИЭС” AЖ ва “Тахиатош ИЭС” AЖ эҳтиёжлари учун, очиқ тендер савдолари орқали эҳтиёт қисмлар ва асбоб-ускуналарни харид қилиниши кўзда тутилган.
Ушбу тендер, Европа тикланиш ва тараққиёт банкининг электрон харидлар портали (ecepp.ebrd.com) орқали 2022 йил 19 апрелдан 3 июнгача эълон қилинди.

JSC “Thermal Power Plants” announces an open tender for the implementation of the project “Vital infrastructure support program: electricity support facility”.
• JSC “Thermal Power Plants” announces an open tender for the implementation of the project “Vital infrastructure support program: electricity support facility”.
On measures for implementation of the “Vital infrastructure support program: electricity support facility” project by “Thermal Power Plants” JSC.
Pursuant to the Resolutions of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures to attract external assistance funds to support population, budget, basic infrastructure and business entities during the coronavirus pandemic” dated 22.04.2020 No. PP-4691 and “About approval of the Investing program of the Republic of Uzbekistan for 2022 - 2026 and implementation of new approaches and mechanisms on management of investment projects” dated 30.12.2021 No. PP-72, as well as the Resolution of the Cabinet of Ministers “On measures for implementation of the project on vital infrastructure support program: electricity support facility” dated 02.08.2021. No. PKM-478, “Thermal Power Plants” JSC is implementing a project with the participation of the European Bank for Reconstruction and Development.
Under this project, it is planned to purchase operational and maintenance inventories for Navoi TPP JSC, Syrdarya TPP JSC and Takhiatash TPP JSC through open tender procedures.
The above mentioned tender has been opened via European Bank for Reconstruction and Development electronic procurement portal (ecepp.ebrd.com) from April 19 to June 3, 2022.
Interested attendants may participate in the tender and get acquainted with the requirements of the Tender Documentation (in Russian and English) through the electronic link: ecepp.ebrd.com/delta/noticeSearchResults.html (“Uzbekistan: Supply of operational and maintenance inventories”).