Ҳамдардлик билдирилди
Жорий йилнинг 19 май куни Ўзбекистон Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари Азим Ахмедхаджаев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаённинг вафоти муносабати билан ҳамдардлик билдириш учун Бирлашган Араб Амирликларининг Ўзбекистон Республикасидаги элчихонасига ташриф буюрди.
БААнинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Саид Матар Султон ас-Сири ал-Камзий билан суҳбатда Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаён раҳбарлиги даврида Ўзбекистон ва БАА ўртасидаги икки томонлама муносабатлар, хусусан, энергетика соҳасидаги қатор қўшма лойиҳалар жадал ривожлангани алоҳида таъкидланди.
Ўз навбатида, амирликнинг дипломатик ваколатхонаси раҳбари кенг кўламли икки томонлама ҳамкорликни ривожлантиришни қўллаб-қувватлагани ва давом эттиришга тайёрлиги учун чуқур миннатдорлик билдирди.

Выражено соболезнование
Первый заместитель министра энергетики Узбекистана Азим Ахмедхаджаев 19 мая текущего года посетил посольство Объединенных Арабских Эмиратов в Республике Узбекистан, для того, чтобы выразить соболезнования в связи с кончиной Президента Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Халифы бен Заида Аль Нахайяна.
В ходе беседы с Чрезвычайным и Полномочным Послом ОАЭ в Узбекистане Саидом Матаром Султаном ас-Сири аль-Камзи было подчёркнуто, что в период президентства Шейха Халифы бен Заида Аль Нахайяна в целом интенсивно развивались двусторонние отношения Узбекистана и ОАЭ и в частности совместные проекты в энергетике.
В свою очередь, глава эмиратской дипмиссии выразил глубокую благодарность за поддержку и готовность продолжать развивать широкомасштабное двустороннее сотрудничество.