“Асалобод” маҳалласи болалари учун байрам тадбири ташкил қилинди
Энергетика вазирлиги ва “Иссиқлик электр станциялари” АЖ томонидан Тошкент шаҳри Яшнобод туманида жойлашган “Асалобод” маҳалласи аҳолиси учун 1 июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни муносабати билан байрам дастури ташкил этилди.
Давлатимиз раҳбарининг 2018 йил 27 июндаги ПФ-5467-сонли “Обод маҳалла” дастури тўғрисида”ги Фармони ҳамда 2022 йил 18 мартдаги  ПҚ-172-сонли “2022–2026 йилларда “Обод қишлоқ” ва “Обод маҳалла” дастурларини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида шаҳар ва қишлоқларимизда аҳоли яшаш манзилларини, маҳаллаларни замонавий архитектура ечими асосида қайта таъмирлаш борасида кенг кўламли ишлар олиб борилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги ва “Иссиқлик электр станциялари” АЖ томонидан ҳам мазкур йўналиш бўйича давлатимиз раҳбари томонидан белгилаб берилган устувор вазифалар ижросига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Хусусан, жорий йил бошидан бошлаб Тошкент шаҳри Яшнобод туманида жойлашган “Асалобод” маҳалласида истиқомат қилувчи аҳолига қулай яшаш шароитларини яратиш, ён-атрофнинг эстетик кўринишини тартибга келтириш, ёшларни спортга кенг жалб этиш ва соғломлаштириш учун етарлича имконият яратиш мақсадида ҳудудларни ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишлари олиб борилди. Шунингдек, маҳалла аҳолисининг муносиб ҳордиқ чиқариши ва ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш мақсадида ҳар ҳафта маданий-маърифий кечалар ўтказилиши йўлга қўйилган.
1 июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни муносабати мана шундай кўнгилочар тадбирларнинг навбатдагиси ташкил этилди. Турли жанрдаги куй-қўшиқлардан ташкил топган концерт дастури “Асалобод” маҳалласи аҳолисига хуш кайфият бағишлади.

Организован праздничное мероприятие для детей махалли «Асалобод»
Министерством энергетики и АО «Тепловые электрические станции» организована праздничная мероприятие для жителей махалли «Асалобод» Яшнабадского района г.Ташкента в связи с 1 июня - Международным днем защиты детей.
В целях обеспечения исполнения Указа Главы нашего государства от 27 июня 2018 года №УП-5467 «О программе «Обод махалла»» и постановления от 18 марта 2022 года №ПП-172 «О мерах по реализации программ «Обод кишлок» и «Обод махалла» в 2022-2026 годах» в городах и селах нашей страны ведется широкомасштабная работа по реконструкции населенных пунктов, жилых кварталов и махалли на основе современных архитектурных решений.
Особое внимание уделяется выполнению приоритетных задач, определенных Главой нашего государства в данном направлении и Министерством энергетики Республики Узбекистан и АО «Тепловые электрические станции».
В частности, с начала текущего года в махалле «Асалабад» в Яшнабадском районе Ташкента проводились работы по благоустройству и озеленению территорий, направленных на создание комфортных условий для проживания жителей, упорядочение эстетического облика окрестностей, обеспечение для молодежи доступных условий для занятия спортом и их оздоровления. Помимо этого, в целях обеспечения достойного отдыха жителей махалли и организации содержательного досуга молодежи, еженедельно проводятся культурно-просветительные вечера.
По случаю Международного дня защиты детей организовано очередное праздничное мероприятие. Концертная программа, состоящая из разнообразных музыкальных произведений, подарила жителям махалли «Асалабад» хорошее настроение.