Энергетика вазирлиги ва тизим ташкилотлари ходимларига Конституциявий ислоҳотлар ва уларнинг мазмун моҳияти ҳақида батафсил маълумот берилди
• Энергетика вазирлиги ва тизим ташкилотлари ходимларига Конституциявий ислоҳотлар ва уларнинг мазмун моҳияти ҳақида батафсил маълумот берилди
Бугун, 29 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, Энергетика вазирлиги ва тизим ташкилотлари раҳбарияти ҳамда ходимлари иштирокида “Ўзбекистон Республикаси Конституциясига киритилаётган ўзгартириш ва қўшимчаларнинг асослари ва мазмун-моҳияти” мавзусида муҳокама ўтказилди.
Унда вазирлик ва тизим ташкилотларида фаолият юритаётган ишчи ходимлар, қатор оммавий ахборот воситалари вакиллари, хусусан, “Ўзбекистон 24”, “Тошкент”, “Спорт”, “Севимли”, “Менинг юртим” телеканаллари ва “Ўзбекистон 24” радиосидан журналистлар иштирок этди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси Гулнора Марупова ва Ўзбекистон Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари Азим Ахмедхаджаев томонидан Конституциявий ислоҳотлар ва уларнинг мазмун-моҳияти ҳақида соҳа ходимларига батафсил маълумот берилди.
Тадбир якунида юқорида санаб ўтилган оммавий ахборот воситаларига ушбу ислоҳотларнинг аҳамияти, хусусан унда келтирилган масалалар энергетика соҳаси билан ҳам узвий боғлиқлиги, унинг аҳоли фаровонлигини таъминлаш йўлидаги ислоҳот эканлиги ҳақида маълумот берилди.

Работников Минэнерго и системных организаций ознакомили с сутью и содержанием конституционных реформ
• Работников Минэнерго и системных организаций ознакомили с сутью и содержанием конституционных реформ
Сегодня, 29 июня, при участием члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, руководства и аппарата Министерства энергетики и системных организаций состоялось обсуждение темы «Основы и содержание изменений в Конституцию Республики Узбекистан».
В нем приняли участие сотрудники министерств и ведомств, представители ряда СМИ, в частности, журналисты телеканалов «Узбекистан 24», «Ташкент», «Спорт», «Севимли», « Менинг юртим » и радио «Узбекистан 24».
Член Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Гульнора Марупова и первый заместитель министра энергетики Узбекистана Азим Ахмедхаджаев ознакомили собравшихся с конституционными реформами и их содержанием.
В завершение мероприятия вышеназванные СМИ были проинформированы о важности данных реформ, в частности о том, что поднятые в них вопросы неразрывно связаны с энергетикой, которая является реформирующей отраслью для обеспечения благосостояния населения страны.