"ЎЗБЕКГЕОФИЗИКA" АЖ ҚОЗОҒИСТОНДАГИ ИШБИЛАРМОНЛАР УЧРАШУВИДА 2019 ЙИЛ СОҲА ЕТАКЧИСИ ДЕБ ТОПИЛДИ
Тадбирда миллий рейтинг натижаларига кўра иқтисодиётнинг турли соҳаларида етакчи деб тан олинган компания раҳбарлари ва эгалари иштирок этдилар.
Ўзбекистон Республикаси корхоналари орасида "Умумий номинация" бўйича биринчи ўрин "ЎЗБЕКГЕОФИЗИКA" АЖга насиб этди. Шунингдек, тадбирда "ЎЗБЕКГЕОФИЗИКA" АЖ бошқаруви раиси Ташқулов Aнвар Жўраевич "Йил раҳбари" унвони билан тақдирланди.
Иқтисодиётнинг етакчи раҳбарлари билан ташкил этилган учрашув — муваффақиятли компанияларнинг раҳбарлари билан танишиш, алоқалар ўрнатиш, янги ғоялар ва тажриба алмашиш учун ажойиб имконият бўлди.
"ЎЗБЕКГЕОФИЗИКA" АЖ Республикадаги нефт-газли ҳудудларнинг чуқур геологик тузулишини комплекс ўрганиш, нефт ва газга истиқболли тузилмалар ва бошқа объектларни қидириш, аниқлаш ва бурғулаш учун тайёрлаш, бурғуланган чуқур қудуқларда махсус геофизика тадқиқотлари ўтказишдан иборат.
Комплекс геофизика тадқиқотлари махсус усуллар: сейсморазведка, электр-разведка, гравимагнитоқидирув ёрдамида олиб борилади.

АО "УЗБЕКГЕОФИЗИКА" ПРИЗНАНО ЛИДЕРОМ ОТРАСЛИ НА ДЕЛОВОЙ ВСТРЕЧЕ БИЗНЕС-ЛИДЕРОВ В КАЗАХСТАНЕ
В мероприятии приняли участие руководители и собственники компаний, признанные лидерами в разных отраслях по результатам общегосударственного рейтингования.
Среди предприятий Республики Узбекистан в номинации "Сумарная номинация" первое место заняла АО «UZBEKGEOFIZIKA». Также Председатель правления АО «UZBEKGEOFIZIKA» Тошкулов Анвар Джураевич награждён званием Руководителя года.
Встреча лидеров экономики – дала уникальный шанс познакомиться с первыми лицами успешных компаний, обменяться контактами, идеями и опытом.
Акционерное общество «UZBEKGEOFIZIKA», проводит полный комплекс геофизических исследований при поисках и разведке месторождений нефти и газа, а также промыслово-геофизическое обслуживание разведочных и эксплуатационных скважин.
Выполняемый АО «UZBEKGEOFIZIKA» комплекс геофизических исследований состоит из специальных съемок сейсмического, электрического, гравитационного и магнитного полей Земли, регистрации различных параметров в глубоких скважинах.
Общество обладает необходимой аппаратурой и оборудованием, средствами вычислительной техники, развитым программно-алгоритмическим обеспечением и высококвалифицированными специалистами.