ПЕРМ ЎЛКАСИ ИШБИЛАРМОН ДОИРАЛАРИНИНГ ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИГА САФАРИ
Жорий йилнинг 11 ноябрида Энергетика вазирлиги шафелигида Ҳукумат раисининг ўринбосари — Перм ўлкаси Саноат, тадбиркорлик ва савдо вазири А.В. Чибисов бошчилигидаги Россия Федерацияси Перм ўлкаси ишбилармон доиралари вакиллари иштирокида B2G ва B2Bс форматида бизнес форум ўтказилди.
Ташрифдан кўзланган мақсад — Ўзбекистон Республикасининг нефть-газ, кимё, электротехника ва бошқа соҳалардаги корхоналари билан ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини муҳокама қилиш эди.
Тадбир доирасида Россия томони Ўзбекистоннинг ихтисослашган ташкилотлари билан ўзаро манфаатли ҳамкорлик ўрнатишнинг имконият ва истиқболлари билан танишдилар.
Шунинг билан бирга форум давомида Перм ўлкаси корхоналарининг ишланмалари, жумладан , ахборот технологиялари, машинасозлик, энергетика ва кимё соҳаларидаги технологиялари тақдим этилди.
Тадбирда томонлар истиқболли ҳамкорлик йўналишларини ўрганишни давом эттириш юзасидан келишувга эришдилар.

В Узбекистане проходит визит делегации деловых кругов Пермского края Российской Федерации во главе с заместителем председателя Правительства - министром промышленности, предпринимательства и торговли Пермского края А.В. Чибисовым.
Целью визита является проработка перспективных направлений сотрудничества с организациями Республики Узбекистан в нефтегазовой, химической, электротехнической и других отраслях.
В рамках визита с участием членов российской делегации 11 ноября т.г. в Ташкенте Министерством энергетики Республики Узбекистан был организован бизнес форум в форматах B2G и B2B.
В ходе мероприятия российская сторона ознакомлена с потенциалом и возможностями налаживания взаимовыгодного сотрудничества с профильными организациями Узбекистана.
На форуме также были презентованы разработки предприятий Пермского края, в том числе в информационных технологиях, машиностроении, энергетической и химической отраслях.
По итогам мероприятия, сторонами достигнута договренность о продолжении изучения возможности и направлений перспективного сотрудничества.