Birgalikda yaxshilik qilamiz: ERIELL Group, Enter Engineering va Humo Arena tomonidan xayriya aksiyasi o‘tkazildi
• Birgalikda yaxshilik qilamiz: ERIELL Group, Enter Engineering va Humo Arena tomonidan xayriya aksiyasi o‘tkazildi
Muborak Qurbon hayiti arafasida ERIELL Group, Enter Engineering kompaniyalari va Humo Arena ma’muriyati “APLA” jamoat birlashmasi tarbiyalanuvchilari uchun xayriya tadbiri o‘tkazdi. Kompaniyalar 386 nafar imkoniyati cheklangan bolalar va ularning oila a’zolarini bayram bilan tabrikladi.
Qurbon hayiti O‘zbekistonda eng qadimiy va ardoqli bayramlardan biri bo‘lib, uning asosiy maqsadi ma’naviy-axloqiy poklanishdir. Bayramlarni oila va do'stlar bilan o'tkazish, birga ovqat pishirish, sovg'alar berish va muhtojlarga yordam ko'rsatish odat tusiga kirgan. Ayniqsa, muhtojlarga e’tibor va g‘amxo‘rlik ko'rsatish faqatgina muqaddas bayramning bir qismi emas, balki o‘zbek xalqining azaliy qadriyatdir.
ERIELL Group va Enter Engineering ko'p yillar davomida xayriya faoliyatini amalga oshirib keladi va mamlakat bo'ylab imkoniyati cheklangan insonlarni qo'llab-quvvatlashga alohida e'tibor qaratadi.
Bayram munosabati bilan o‘tkazilgan aksiya 6 iyul kuni “Humo Arena” muz majmuasida bo‘lib o‘tdi. Tadbir doirasida mehmonlarga qiziqarli sayohat uyushtirilib, imkoniyati cheklangan insonlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar namoyish etildi.
Ekskursiya davomida ishtirokchilar o‘zlarini haqiqiy xokkeychilardek his qildilar, arena muziga chiqib, darvozaga shayba kiritdilar va figurali uchish ustalari tomonidan bayram munosabati bilan maxsus tayyorlangan ajoyib chiqishdan bahramand bo‘ldilar.
Bolalarning yurtimizdagi eng yaxshi muz saroyi bilan tanishish vaqtidagi hissiyotlari, bildirgan tilaklari, minnatdorchiliklari Qurbon hayitiga eng yaxshi sovg‘a bo‘ldi.
Tadbir bayramona dasturxon va professional oshpaz tomonidan tayyorlangan xushbo‘y palov bilan davom etdi – barchasi “Humo Arena” ma’muriyati tomonidan sharqona mehmondo‘stlik va mehmonlarga e’tibor bilan tayyorlandi. Tadbir sovg'alar va tabriklar bilan yakunlandi.
Salomatliklari tufayli bayramga kela olmagan bolalar haqida ham unutmadik. Ertasi kuni kompaniya vakillari sovg'alar va shirinliklar bilan ularning oldiga tashrif buyurishdi.
“Jamoat birlashmamiz nomidan barcha tashkilotchilarga minnatdorchilik bildiraman. Afsuski, bizning uyushmamizdagi bolalar ko'pchilik uchun mavjud bo'lgan oddiy ne'matlardan mahrum. Lekin, birinchi navbatda, ular bola. Shu sabali nafaqat moddiy, balki ma'naviy yordam va e'tiborga ham muhtoj. Bugungi kun barchamiz uchun haqiqiy bayramga aylandi. Bunday damlarda biz yolg‘iz emasligimiz va doim sizga tayanishimiz mumkinligiga ishonamiz”, — dedi APLA ijrochi direktori Olesya Usmonova.
Bunday xayriya aksiyalari kompaniyalar uchun an’anaga aylanib ulgurgan. Bu kabi tadbirlar doimiy ravishda o'tkazib boriladi, chunki bunday uchrashuvlar ezgu amallar uchun imkoniyat har doim topilishini jamiyatga eslatib turadi.

Творим добро вместе: благотворительная акция ERIELL Group, Enter Engineering и Humo Arena
В преддверии священного праздника Курбан хайит ERIELL Group, Enter Engineering и администрация Humo Arena провели благотворительное мероприятие для подопечных Общественного Объединения «APLA». Компании поздравили с праздником 386 ребёнка с инвалидностью и их семьи.
Курбан хайит – один из самых древних и почитаемых праздников в Узбекистане, основной целью которого является духовное и нравственное очищение. Праздничные дни принято проводить в кругу семьи и близких, вместе готовить еду, дарить подарки и помогать нуждающимся. Внимание и забота к тем, кто в этом особенно нуждается – не только важная часть священного праздника, но и традиционная ценность для узбекского народа.
ERIELL Group и Enter Engineering на протяжении многих лет ведут активную благотворительную деятельность, уделяя особое внимание поддержке людей с особыми потребностями по всей стране.
Акция, приуроченная к празднику, состоялась 6 июля в ледовом комплексе Humo Arena, где для гостей была проведена увлекательная экскурсия и продемонстрированы условия, созданные для людей с ограниченными физическими возможностями.
В ходе экскурсии, участникам представилась возможность почувствовать себя настоящими хоккеистами, выйдя на лед арены и забив шайбу в ворота, насладиться зрелищным номером, специально подготовленным фигуристами по случаю праздника.
Эмоции детей от знакомства с лучшим ледовым дворцом страны, высказанные ими пожелания, слова благодарности стали лучшим подарком к Курбан хайиту.
Продолжением мероприятия стал праздничный дастархан и ароматный плов от высокопрофессионального ошпаза – всё было подготовлено администрацией Humo Arenа с восточным гостеприимством и заботой о гостях. Завершилось мероприятие передачей подарков и обменом поздравлениями.
Не забыли и про тех подопечных «APLA», кто не смог прийти на праздник в силу состояния здоровья. На следующий день их навестили с подарками и угощениями представители компаний.
«Хочу поблагодарить всех организаторов от лица нашего Общественного Объединения. К сожалению, дети, состоящие в нашем объединении, лишены тех элементарных благ, которые доступны большинству. Но, в первую очередь, они остаются детьми и остро нуждаются не только в материальной, но и в моральной поддержке и внимании. Сегодняшний день стал настоящим праздником для всех нас. В такие моменты мы верим в то, что не одиноки и всегда можем положиться на вас», — отметила Исполнительный директор ОО «APLA» Олеся Усманова.
Такие благотворительные акции – уже сложившаяся добрая традиция для компаний-организаторов. Она обязательно будет продолжаться, потому что такие встречи – это и внимание к людям, и напоминание обществу, что для добрых дел всегда есть возможности, ведь они приносят огромную радость и тем, для кого делаются, и тем, кто их создаёт.