Энергетика вазирлиги: Байрам кунлари истеъмолчиларга энергия ресурслари барқарор етказиб берилади
Юртимизда Қурбон ҳайити байрамини юқори даражада ўтказиш мақсадида Энергетика вазирлиги ва тизим ташкилотлари томонидан истеъмолчиларни энергия ресурслари билан барқарор таъминлаш чоралари кўрилди.
Хусусан, байрам кунлари:
➖Электр станциялар, нефть ва газ объектларининг штат режимида ишлаши таъминланади;
➖Электр тармоқларида фавқулодда ҳолатларни олдини олиш ва уларни бартараф этиш мақсадида ҳудудлар бўйлаб туну-кун ишлайдиган 227 та аварияга қарши бригадалар ташкил этилди;
➖Истеъмолчиларга табиий ва суюлтирилган газ етказиб бериш сифатини яхшилаш мақсадида туну-кун ишлайдиган 244 та аварияга қарши бригадалар ташкил этилди;
➖Юртимиздаги 2 000га яқин жомеъ масжидларининг энергия русурслари таъминоти ҳолати назоратга олинди;
➖Байрам тадбирлари бўлиб ўтадиган жойлардаги электр ва газ таъминоти назоратга олинди.
Ҳурматли истеъмолчилари, электр энергияси таъминоти юзасидан 11-54 қисқа рақами ёки Telegram’даги (@HET_admin) админстраторга, шунингдек, табиий ва суюлтирилган газ таъминоти юзасидан 1104 қисқа рақам ёки Facebook ижтимоий тармоғидаги гуруҳга мурожаат қилишингиз мумкин.

В целях празднования в нашей стране Курбан Хайита на высоком уровне, Министерством энергетики и организациями, которые им курируются, приняты меры по обеспечению стабильного снабжения потребителей энергоресурсами.
В частности, в праздничные дни:
➖Будет обеспечена стабильная работа электростанций, нефтегазовых объектов;
➖В целях предупреждения и, в случае необходимости, оперативной ликвидации чрезвычайных ситуаций на электросетях, в регионах страны организована круглосуточная работа 227 аварийных бригад;
➖В целях повышения качества снабжения потребителей природным и сжиженным газом, в этом направлении также организовано круглосуточное дежурство 244 аварийных бригад;
➖Проведен мониторинг состояния энергоснабжения более 2000 мечетей страны;
➖Состояние энергоснабжения в местах проведения праздничных мероприятий взято под особый контроль.
Уважаемые потребители, по вопросам поставки электроэнергии вы можете обращаться по короткому номеру 11-54 или к администратору в Telegram (@HET_admin), а также по короткому номеру 1104 или группе в социальной сети Facebook по вопросам поставки природного и сжиженного газ.