“Issiqlik elektr stansiyalari” AJ M-100 markali mazut yoqilg‘isini yetkazib berish bo‘yicha tender eʼlon qiladi
• “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ M-100 markali mazut yoqilg‘isini yetkazib berish bo‘yicha tender eʼlon qiladi
Tashkilotlar va korxonalar diqqatiga: “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ M-100 markali mazut yoqilg‘isini yetkazib berish bo‘yicha tender eʼlon qiladi.
Tashkilotlar va korxonalar diqqatiga! Eʼlon qilingan sana: 26.07.2022 y. So‘nggi muddat: 11.08.2022 y.
Buyurtmachi: “ISSIQLIK ELEKTR STANSIYALARI” AJ
Tender bo‘yicha eʼlon havolalari:
https://xt-xarid.uz/procedure/378547/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378650/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378653/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378658/core
Moliyalashtirish manbai: o‘z mablag‘lari.
Tenderning boshlang‘ich narxi: GOST 10585 bo‘yicha M-100 markali, 3,0 %, zolniy, 25°S mazut yoqilg‘isining boshlang‘ich narxi quyidagi formula bo‘yicha hisoblanadi: F = (V - D) x Lot hajmi Bunda, V – FOB MED (Italy) sarlavhasi ostidagi FUEL OIL 3,5% uchun Platt‘s European Marketscan kotirovkasining o‘rtacha narxi. D – 120 AQSH dollaridan kam bo‘lmagan differensial. Agar, (V - D) formulasining qiymati 438 AQSH dollaridan kam bo‘lsa, u holda boshlang‘ich bahoni quyidagi formula bo‘yicha olish kerak: F = 438 x Lot hajmi
Mahsulotni yetkazib berish muddati: 4 oy.
Yetkazib berish manzili: INCOTERMS-2020 bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasining CPT/DAP chegara temir yo‘l stansiyasi (Farap, Sari-Agach va/yoki boshqalar).
Tenderda belgilangan shartlarda o‘zining ishtirok etish niyatini bildirgan mahalliy va xorijiy kompaniyalar va tashkilotlar qatnashishi mumkin.
Tender ishtirokchilari sifatida chiquvchi korxonalar va tashkilotlar quyidagi talablarga muvofiq bo‘lishi zarur:
• shartnoma tuzish uchun qonuniy huquqqa egalik;
• soliqlar va yig‘imlarni to‘lash bo‘yicha qarzdorlikning mavjud emasligi;
• o‘ziga nisbatan joriy etilgan bankrotlik tartib-taomillarining mavjud emasligi;
• Insofsiz ijrochilarning yagona reyestrida qayd etilmaganligi;
• soliq imtiyozlarini taqdim etadigan va/yoki moliyaviy operatsiyalar (offshor hududlar) paytida maʼlumotlarni oshkor qilish va taqdim etishni taʼminlamaydigan, shuningdek offshor hududlarda joylashgan banklarda hisob raqamlariga ega bo‘lgan davlatlarda yoki hududlarda ro‘yxatdan o‘tmagan.
Tender ishtirokchilari:
• tender hujjatlarini olish / yuklab olishga;
• buyurtmachiga tender hujjatlaridagi bandlarga tushuntirish berishlari to‘g‘risidagi o‘z so‘rovini yuborishga;
• tenderda ishtirok etish uchun tender taklifini berishga haqli.
Takliflarni shakllantirish va ishtirok etish uchun talablar hamda shartlar tender hujjatlarida bayon qilingan. Tushuntirish uchun so‘rovlar mavjud bo‘lganida ularni maxsus axborot portalidagi chat orqali yuborishlari mumkin.
Tender takliflarini qabul qilishning so‘nggi muddati: Maxsus axborot portalidagi tanlov Lotida ko‘rsatilgan.
https://xt-xarid.uz/procedure/378547/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378650/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378653/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378658/core.
Tender ishtirokchilarining tender takliflarini ko‘rib chiqish va baholash tender takliflarini berishning oxirgi muddati tugagan kundan boshlab 60 kun ichida amalga oshiriladi.
Tanlov shartlariga oid qo‘shimcha maʼlumot olish uchun “Issiqlik elektr stansiyalari” AJ quyidagi xodimiga murojaat qilishingiz mumkin: Sabirov Muzaffar Fazildjanovich, telefon: +998-71-231-94-61.

АО «Тепловые электрические станции» объявляет тендер на поставку мазутного топлива марки М-100
Вниманию организаций и предприятий: АО «Тепловые электрические станции» объявляет тендер на поставку мазутного топлива марки М-100
Вниманию организаций и предприятий! Дата выставления: 26.07.2022 г. Дата окончания: 11.08.2022 г.
Заказчик:
АО «ТЕПЛОВЫЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ СТАНЦИИ»
Ссылки на объявления о тендерах:
https://xt-xarid.uz/procedure/378547/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378650/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378653/core
https://xt-xarid.uz/procedure/378658/core
Источник финансирования: собственные средства.
Начальная цена тендера: по ГОСТ 10585 начальная цена на мазут марки М-100, 3,0%, зольный, 25°С рассчитывается по следующей формуле: F = (B - D) x объем лота. При этом, В - FOB MED (Italy) средняя котировочная цена Platt's European Marketscan для FUEL OIL 3,5%.  D – дифференциал не менее 120 долларов США. Если значение формулы (B - D) меньше 438 долларов США, то первоначальная оценка должна быть получена по следующей формуле: F = 438 x объем лота
Срок поставки товара: 4 месяца.
Адрес доставки: CPT/DAP пограничная железнодорожная станция Республики Узбекистан (Farap, Sari-Agach и/или др.) согласно ИНКОТЕРМС-2020.
Участвовать в тендере могут отечественные и иностранные компании и организации, изъявившие намерение участвовать в тендере.
Предприятия и организации, выступающие в качестве участников торгов, должны соответствовать следующим требованиям:
• наличие законного права на заключение договора;
• отсутствие задолженности по уплате налогов и сборов;
• отсутствие в отношении него процедуры банкротства;
• отсутствие в Едином реестре недобросовестных исполнителей;
• не зарегистрирован в государствах или на территориях, предоставляющих льготный налоговый режим и/или не предусматривающих раскрытие и предоставление информации при проведении финансовых операций (оффшорные зоны), а также на счета нерезидентов в банках, находящихся в оффшорных зонах.
Участники торгов вправе:
• получать/скачивать тендерную документацию;
• направить заказчику запрос на уточнение пунктов конкурсной документации;
• подать тендерное предложение на участие в тендере.
Требования и условия формирования предложений и участия описаны в тендерной документации. Если есть запросы на разъяснения, их можно отправить через чат на специальном информационном портале.
Последний день приема тендерных предложений: Указан в тендерной лоти на специальном информационном портале
https://xt-xarid.uz/procedure/378547/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378650/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378653/core,
https://xt-xarid.uz/procedure/378658/core.
Рассмотрение и оценка тендерных предложений участников тендера осуществляется в течение 60 дней с момента окончания срока подачи тендерных предложений.
Для получения более подробной информации об условиях конкурса вы можете обратиться к сотруднику АО «Тепловые электрические станции» Сабирову Музаффару Фазилджановичу, тел.: +998-71-231-94-61.