Mamlakatimiz mustaqilligining 31 yillik bayramini yuqori darajada o‘tkazish maqsadida Energetika vazirligi va tizim tashkilotlari tomonidan isteʼmolchilarni energiya resurslari bilan barqaror taʼminlash choralari ko‘rildi.
Xususan, bayram kunlari:
➖ Elektr stansiyalar, neft va gaz obyektlarining shtat rejimida ishlashi taʼminlanadi;
➖Elektr tarmoqlarida favqulodda holatlarni oldini olish va ularni bartaraf etish maqsadida hududlar bo‘ylab tunu-kun ishlaydigan 227 ta navbatchilik brigadalari tashkil etilib, barcha zaruriy texnika va materiallar bilan taʼminlandi;
➖Xuddi shuningdek, isteʼmolchilarga tabiiy va suyultirilgan gaz yetkazib berish sifatini yaxshilash maqsadida tunu-kun ishlaydigan 244 ta navbatchilik brigadalar tashkil etilib, barcha zaruriy texnika va materiallar bilan taʼminlandi;
➖Bayram tadbirlari bo‘lib o‘tadigan joylardagi elektr va gaz taʼminotining uzluksizligi nazoratga olindi;
Hurmatli isteʼmolchilar, elektr energiyasi taʼminoti yuzasidan 11-54 qisqa raqami yoki Telegramʼdagi (@HET_admin) adminstratorga, shuningdek, tabiiy va suyultirilgan gaz taʼminoti yuzasidan 11-04 qisqa raqami yoki Facebook ijtimoiy tarmog‘idagi guruhga murojaat qilishingiz mumkin.

Минэнерго: В праздничные дни поставки энергоресурсов потребителям будут осуществляться стабильно
В целях празднования 31-й годовщины независимости нашей страны на высоком уровне Министерством энергетики и организациями системы были предприняты меры по обеспечению потребителей энергоресурсами.
В частности, в праздники:
➖ Будет обеспечена работа в штатном режиме электростанций, нефтегазовых объектов;
➖В целях предупреждения и своевременной ликвидации аварийных ситуаций в электрических сетях созданы и обеспечены всем необходимым оборудованием и материалами 227 дежурных бригад, работающих в регионах в круглосуточном режиме;
➖ Также в целях повышения качества снабжения потребителей природным и сжиженным газом созданы и обеспечены всем необходимым оборудованием и материалами 244 круглосуточно работающие дежурные бригады;
➖ Бесперебойность подачи электроэнергии и газа в местах проведения праздничных мероприятий взята под особый контроль.
Уважаемые потребители, по вопросам поставки электроэнергии вы можете обращаться по короткому номеру 11-54 или к администратору в Telegram (@HET_admin), а также по вопросам поставки природного и сжиженного газа - по короткому номеру 11-04 или группе в социальной сети Facebook.