МЎЙНОҚ ТУМАНИДА ЗАМОНАВИЙ ЭЛЕКТР ҲИСОБЛАГИЧЛАРНИ ЎРНАТИШ ИШЛАРИ БОШЛАНАДИ
Маълумки, “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ томонидан мамлакатимиз бўйлаб, босқичма-босқич электр энергиясини ҳисобга олиш ва назорат қилишнинг автоматлаштирилган тизими (АСКУЭ)ни жорий этиш ишлари жадал амалга оширилмоқда.
Хусусан, жорий йилнинг 13 ноябридан бошлаб “Elekron hisoblagich” масъулияти чекланган жамияти билан ҳамкорликда Қарақалпоғистон Республикасининг Мўйноқ тумани истеъмолчиларига ҳам замонавий электр ҳисоблагичларни ўрнатиш ишлари бошланади. Туманда жами 5733 та ҳисоблагич ўрнатилиши белгиланган.
Ҳозирда Қарақалпоғистон Республикасининг Нукус шаҳрида замонавий электр ҳисоблагичлар ўрнатилмоқда. 2020 йил якунига қадар ресрубликанинг барча туманларида замонавий электр ҳисоблагичлар тўлиқ ўрнатилиши режалаштирилган.
Айни пайтда мамлакатимизнинг 72 та туман ва шаҳарларида 1,9 миллиондан зиёд замонавий электр ҳисоблагичлар ўрнатилди. Йил якунига қадар 2,5 миллиондан ортиқ электр ҳисоблагичлар ўрнатилиши режалаштирилган бўлса, 2020 йил якунига бориб 7 миллиондан ортиқ истеъмолчиларнинг барчаси ушбу тизимга тўлиқ уланиши таъминланади.
Эслатиб ўтамиз, ҳисоблагичлар истеъмолчиларга “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ маблағлари ҳисобидан бепул ўрнатилмоқда.
Ҳурматли истеъмолчилар, ҳисоблагичлар ўрнатишда бирор бир англашилмовчилик ёки таъмагирлик ҳолатлари кузатилаётган бўлса, шунингдек, пул талаб қилинаётган ёки манфаатларингиз камситилаётган бўлса, “Ҳудудий электр тармоқлари”нинг 71-202-50-55, 11-54 рақамларига ёки Telegram’даги “Hududiy elektr tarmoqlari” AJ bilan muloqot” канали орқали ҳам ўз мурожаатларингизни йўллашингизни сўраймиз.

В МУЙНАКСКОМ РАЙОНЕ НАЧАТЫ РАБОТЫ ПО УСТАНОВКЕ СОВРЕМЕННЫХ ПРИБОРОВ УЧЕТА И КОНТРОЛЯ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ
• В МУЙНАКСКОМ РАЙОНЕ НАЧАТЫ РАБОТЫ ПО УСТАНОВКЕ СОВРЕМЕННЫХ ПРИБОРОВ УЧЕТА И КОНТРОЛЯ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ
Как известно, АО «Региональные электрические сети» активно ведутся работы по реализации проекта поэтапного «Внедрения автоматизированной системы учета и контроля потребления электрической энергии» по всей республике.
В частности, с 13 ноября текущего года совместно с СП «Elekron hisoblagich» в Муйнакском районе Республики Каракалпакстан начаты работы по установке современных приборов учета и контроля электрической энергии.
Также, в городе Нукус Каракалпакской области ведутся работы по установке современных электронных счетчиков. К концу 2020 года во всех районах страны планируется завершение работ по установке приборов учета и контроля электрической энергии.
В настоящее время в 72 районах и в городах нашей страны установлены более 1,9 млн. приборов учета и контроля электрической энергии. Если к концу текущего года запланировано установка более 2,5 млн. современных электронных счетчиков, то к концу 2020 года более 7 миллионов потребителей будут полностью подключены к АСКУЭ.
Напомним, что современные электронные счетчики потребителям устанавливаются бесплатно за счет средств АО «Региональные электрические сети».
Уважаемые потребители, о любых недоразумениях, сбоях при установке счетчиков и требованиях денег за вышеуказанную работу можно связаться с АО «Региональные электрические сети» по короткому номеру «1154» или (71) 202-50-55, а также можно подать обращение через телеграм-канал «Hududiy elektr tarmoqlari» AJ bilan muloqot».