Ўзбекистон Республикаси энергетика вазири этиб тайинланган Жўрабек Мирзамаҳмудов ҳозирда “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси ва “Ўзатом” агентлиги бош директори лавозимларида фаолият юритмайди
• Ўзбекистон Республикаси энергетика вазири этиб тайинланган Жўрабек Мирзамаҳмудов ҳозирда “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси ва “Ўзатом” агентлиги бош директори лавозимларида фаолият юритмайди
Ўзбекистон Республикаси энергетика вазири этиб тайинланган Жўрабек Мирзамаҳмудов ҳозирда “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси ва “Ўзатом” агентлиги бош директори лавозимларида фаолият юритмайди.
Жўрабек Мирзамаҳмудов Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари – энергетика вазири лавозимига тайинлангани муносабати билан “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси ва “Ўзатом” агентлиги бош директори лавозимларидан озод этилди.
Шу билан бирга, Ж.Мирзамаҳмудов “Ўзкимёсаноат” АЖга – Бош вазирининг ёқилғи-энергетика ва кимё соҳаларини ривожлантириш бўйича ўринбосари, шунингдек, Энергетика вазирлиги ҳузуридаги “Ўзатом” агентлигига тизим корхоналари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича расмий вазифалари учун уларга раҳбарлик қилади.
Қўшимча қиламизки, Ж.Мирзамаҳмудов янги лавозимга тайинланиши муносабати билан “Ўзкимёсаноат” АЖ раҳбариятидан истеъфога чиқарилганлиги тўғрисида Жамият акциядорлари томонидан тегишли қарор қабул қилинган, “Ўзатом” агентлиги бўйича Вазирлар Маҳкамаси қарори қабул қилиниши кутилмоқда.

Министерство энергетики сообщает, что назначенный министром энергетики Республики Узбекистан Журабек Мирзамахмудов в настоящее время не занимает должности председателя правления АО «Узкимёсаноат» и генерального директора Агентства «Узатом»
• Министерство энергетики сообщает, что назначенный министром энергетики Республики Узбекистан Журабек Мирзамахмудов в настоящее время не занимает должности председателя правления АО «Узкимёсаноат» и генерального директора Агентства «Узатом»
Министерство энергетики сообщает, что назначенный министром энергетики Республики Узбекистан Журабек Мирзамахмудов в настоящее время не занимает должности председателя правления АО «Узкимёсаноат» и генерального директора Агентства «Узатом».
Уход Журабека Мирзамахмудова с данных должностей связан с его новым назначением на должность вице-премьера – министра энергетики Республики Узбекистан.
При этом Ж. Мирзамахмудов будет курировать АО «Узкимёсаноат» - в связи с должностными обязанностями заместителя премьер-министра по вопросам развития топливно-энергетической и химической отраслей, а также Агентство «Узатом», как структурное подразделение, входящее в состав Министерства энергетики.
Добавим, что по уходу Ж. Мирзамахмудова с руководящего поста в АО «Узкимёсаноат» в связи с новым назначением, принято соответствующее решение акционеров Общества, по Агентству «Узатом» - ожидается принятие решения Кабинета Министров Узбекистана.