НУРАФШОНДА ЭНЕРГИЯ САМАРАДОРЛИГИ БЎЙИЧА ДАВРА СУҲБАТИ ВА СОТИШ ЯРМАРКАСИ
Бугун, 13 ноябрь куни, Нурафшон шаҳрида, Тошкент вилояти ҳокимлиги биносида, Ўзбекистон Республикаси энергия тежамкор ускуналарини сотиш бўйича навбатдаги ярмарка, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 22.08.2013 йил ПҚ-4422-сонли Қарорига «Саноат корхоналарининг энергия самарадорлигини ошириш» лойиҳаси бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикасининг энергия тежайдиган ускуналари ишлаб чиқарувчилари иштирокчиларни ўз маҳсулотлари билан таништирдилар. Улар орасида: «Кенг қамровли маҳсулот», «Электрон қопқоқ»; Endustriyel Elektrik, Mega Trans Energy, Grupart, QIE қуёш технологиялари, Нурафшан минтақавий гази, All Solar ва бошқалар.
Тадбирда энергия тежайдиган технологияларни жорий этишнинг иқтисодий жиҳатларига алоҳида эътибор қаратилди. Иштирокчилар саноатдаги энергияни тежайдиган лойиҳалар ва уларнинг иқтисодий ривожланишдаги ўрни ҳақида фикр алмашдилар.
Навбатдаги давра суҳбати 15 ноябрь куни Термиз шаҳрида «Ўзбекистон ёшлар иттифоқи» биносида бўлиб ўтади.

КРУГЛЫЙ СТОЛ ПО ПОВЫШЕНИЮ ЭНЕРГОЭФФЕКТИВНОСТИ И ЯРМАРКА ПРОДАЖ В Г.НУРАФШАН
Сегодня, 13 ноября, в городе Нурафшан в здании Хокимията Ташкентской области прошла очередная ярмарка продаж энергоэффективного оборудования Республики Узбекистан, а также круглый стол, посвященный Постановлению Президента Республики Узбекистан №ПП-4422 от 22.08.2019г. и Проекту «Повышение энергоэффективности промышленных предприятий».
Производители энергоэффективного оборудования Республики Узбекистан познакомили участников со своей продукцией. Среди компаний были представлены: «Wide range product», «E-cover»; «Endüstriyel Elektrik», «Mega Trans Energy», «Grupart», «QIE solar technology», «Нурафшан облгаз», «All Solar» и другие.
Особое место в мероприятии было отведено экономическим аспектам внедрения энергоэффективных технологий. Присутствующие обсуждали энергоэффективные проекты в промышленности и их роль в экономическом развитии.
Следующий круглый стол будет проведен 15 ноября в городе Термез в здании «Союза молодёжи Узбекистана».