Mazkur quyosh elektr stansiyasi yiliga 480 ming kVt-soatdan ziyod elektr energiyasi ishlab chiqaradi hamda Agentlik binosini kunduz kuni elektr energiya bilan to‘liq taʼminlaydi. Ushbu maqsadlarda 408 ta quyosh elektr panellari hamda 6 ta 200 litr hajmdagi quyosh suv isitish qurilmalari o‘rnatildi. Shu bilan birga, ehtiyojdan ortgan qismini hududiy elektr tarmoqlariga uzatish imkoniyati ham yaratildi.
Ushbu stansiya joriy yilning 10 iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida qayta tiklanuvchi energiya manbalaridan foydalanishni kengaytirish masalalari bo‘yicha o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishidagi topshiriqlar ijrosi yuzasidan amalga oshirildi.
Shuningdek taʼkidlash joizki, Agentlik binosining yo‘lak, zinapoya va sanuzel qismlarida 107 ta sensorli harakat detektorlari orqali ishlaydigan 286 ta energiya tejamkor lampalar o‘rnatilgan. Bu o‘z o‘rnida elektr energiyasi tejamkorligini bir necha baravar oshirmoqda.

A solar power station with a capacity of 200 kW has been launched at the State Assets Management Agency
• A solar power station with a capacity of 200 kW has been launched at the State Assets Management Agency
This solar power station generates more than 480,000 kWh of electricity per year and fully supplies the Agency's building with electricity during the daytime. For this purpose, 408 solar panels and 6  solar water heaters for 200 liters were installed. At the same time, the possibility of transferring surplus electricity to the regional power plants was created.
The station was implemented in execution of task of videoconference meeting on expansion of use of renewable energy sources chaired by the President of the Republic of Uzbekistan.
Additionally, it is worth noting that 286 energy-saving lamps were installed in the hallways, stairwells and sanitary facilities of the Agency building, working with 107 sensor motion detectors.