Mazkur quyosh elektr stansiyasi yiliga 480 ming kVt-soatdan ziyod elektr energiyasi ishlab chiqaradi hamda Agentlik binosini kunduz kuni elektr energiya bilan to‘liq taʼminlaydi. Ushbu maqsadlarda 408 ta quyosh elektr panellari hamda 6 ta 200 litr hajmdagi quyosh suv isitish qurilmalari o‘rnatildi. Shu bilan birga, ehtiyojdan ortgan qismini hududiy elektr tarmoqlariga uzatish imkoniyati ham yaratildi.
Ushbu stansiya joriy yilning 10 iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida qayta tiklanuvchi energiya manbalaridan foydalanishni kengaytirish masalalari bo‘yicha o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishidagi topshiriqlar ijrosi yuzasidan amalga oshirildi.
Shuningdek taʼkidlash joizki, Agentlik binosining yo‘lak, zinapoya va sanuzel qismlarida 107 ta sensorli harakat detektorlari orqali ishlaydigan 286 ta energiya tejamkor lampalar o‘rnatilgan. Bu o‘z o‘rnida elektr energiyasi tejamkorligini bir necha baravar oshirmoqda.

В здании Агентства госактивов запущена солнечная электростанция ​​мощностью 200 кВт
Данная солнечная электростанция вырабатывает более 480 тыс.кВт-ч электроэнергии в год и полностью обеспечивает электроэнергией здание Агентства в дневное время суток. Для этих целей было установлено 408 солнечных панелей и 6 солнечных водонагревательных устройств на 200 литров. В то же время, создана возможность передачи излишек электроэнергии в региональные электрические сети.
Станция реализована во исполнение поручения видеоселекторного совещания по вопросам расширения использования возобновляемых источников энергии под председательством Президента Республики Узбекистан.
Также следует отметить, что в коридорах, лестничных пролётах и санузлах здания Агентства установлено 286 энергосберегающих ламп, работающих на 107 сенсорных датчиках движения. Это, в свою очередь, увеличивает энергоэффективность в несколько раз.