НЕФТЬ ВА ГАЗ ТАРМОҒИНИ РИВОЖЛАНТИРИШ БЎЙИЧА РЕСПУБЛИКА ИЛМИЙ АМАЛИЙ КОНФЕРЕНЦИЯСИ БЎЛИБ ЎТАДИ
Жорий йилнинг 21-22 ноябрь кунлари «O'ZLITINEFTGAZ» АЖда “Инвестицияларни жалб қилиш – нефть ва газ тармоғи фаолиятининг барча соҳаларида инновацион ривожланиш йўлига ўтиш асоси” мавзусида ёш олимлар ва мутахассисларнинг Қўшма II Республика илмий-техника ва тармоқ илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтади.
Конференцияда қуйидаги мавзулар ўрин олган:
- нефть ва газ тармоғини ривожлантириш масалалари, яъни Ўзбекистон ер ости бойликларини ўзлаштириш;
- қийин ўзлаштириладиган горизонтлар қолдиқ захираларини охиригача қазиб олиш ва жадаллаштириш усулларини ўз ичига олган нефть ва газ конларини оқилона ишлаб чиқиш;
- мамлакат учун зарур бўлган нефтгазкимё маҳсулотларини ишлаб чиқиш мақсадида углеводород хом ашёсини чуқур қайта ишлаш.
Конференция ташкилотчилари: “Ўзбекнефтгаз” АЖ, “O'ZLITINEFTGAZ” АЖ, Ўзбекистон нефть ва газ саноатининг илмий-муҳандислик жамияти.
Конференция ўтказиладиган манзил: Тошкент шаҳар, Т. Шевченко 2 манзили “O'ZLITINEFTGAZ” АЖ биносида.

СОСТОИТСЯ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ПО РАЗВИТИЮ НЕФТЕГАЗОВОЙ ОТРАСЛИ
21-22 ноября 2019 года в АО «O'ZLITINEFTGAZ» пройдёт Совместная II Республиканская научно-техническая конференция молодых ученых и специалистов и отраслевая научно-практическая конференция на тему «Привлечение инвестиций – основа перехода всех сфер деятельности нефтегазовой отрасли на путь инновационного развития».
На конференции будут обсуждены следующие темы:
- исследования ученых и практиков, занимающимися проблемами развития нефтегазовой отрасли в областях: освоения богатств недр Узбекистана;
- рациональной разработки месторождений нефти и газа, включая методы интенсификации и доизвлечения остаточных запасов трудно осваиваемых горизонтов;
- глубокой переработки углеводородного сырья, - с целью выпуска необходимой стране продукции нефтегазохимии.
Организаторы конференции: АО «Узбекнефтегаз», АО «O’ZLITINEFTGAZ», Узбекистанское научно-инженерное общество нефтяной и газовой промышленности.