Бугун 19 ноябрь куни республикамизнинг айрим ҳудудларида электр энергиясида вақтинча узилиш бўлади
• Бугун 19 ноябрь куни республикамизнинг айрим ҳудудларида электр энергиясида вақтинча узилиш бўлади
Бугун, 19 ноябрь куни “Фарғона ҳудудий электр тармоқлари” АЖ томонидан “Л-СХ” 35 кВ электр узатиш тармоғида жорий таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабати билан шу куни Боғдод туманининг “Ойдинбулоқ” “Қоровултепа”, “Қароқчитол”, “Юксалиш”, “Матқулобод”, “Чексарой”, “Қўштегирмон-1”, “Қўштегирмон-2”, “Наврўз”, “Чуваланчи”, “Тувадақ”, “Ултарма”, “Олчин”, “Чўл-Юнус”, “Бордон” маҳалла фуқаролар йиғинлари ҳамда “Шўрсув” подстанциясида жорий таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли Ўзбекистон туманининг Шўрсув шаҳарчаси истеъмолчиларига соат 09:00 дан 17:00 га қадар электр энергияси етказиб берилишида вақтинча узилишлар бўлади.
Шунингдек, 19 ноябрь куни Андижон вилоят электр тармоқлари корхонаси томонидан 110/35/10 кВ кучланишли “Маслаҳат” подстанциясида мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилиши сабабли, Олтинкўл туманидаги “Иттифоқ”, “Сарой-1”, “Маслаҳат”, “Ҳасан-Ҳусан” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудларида яшовчи аҳоли хонадонларида соат 09:00 дан 17:00 га қадар электр таъминотида вақтинча узилишлар бўлади.
Наманган шаҳридаги “Ойдинкўл” ва “Оромгоҳ” нимстанцияларида режали мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилади. Бунинг натижасида шу куни соат 08:00 дан 17:00 га қадар Наманган шаҳрининг “Соҳибкор”, “Гулпора”, “Янги қурилиш”, “Илғор”, “А.Темур”, “Оромгоҳ”, “Тинчлик”, “Мехнатобод”, “Ёшлик” ва “Мустақилликнинг беш йиллиги” МФЙлар ҳудудларидаги истеъмолчиларга;
Поп туманидаги 35/10 кВли “Чиғаноқ” нимстанциясида режали мукаммал таъмирлаш ишлари олиб борилади. Бунинг натижасида шу куни соат 08:00 дан 17:00 га қадар, Поп туманининг “Юксалиш” ва “Чиғаноқ” МФЙлар ҳудудларидаги истеъмолчиларга электр энергиясини етказиб берилишида вақтинчалик узилишлар бўлади.
Навоий вилояти Л-Лангар-35 кВли ҳаво электр узатиш тармоғининг режали таъмирланиши сабабли Хатирчи туманидаги “Олтинсой”, “Оқтепа”, “Ангидон”, “Сангижуман”, “Майдон”, “Қўрғонтепа”, “Бахшижар” ҳамда “Лангар” маҳалла фуқаролар йиғинларида яшовчи аҳоли хонадонларида соат 8:00 дан 17:00 га қадар электр энергияси таъминотида вақтинча узилиш бўлади.
Бухоро шаҳар электр таъминоти корхонаси томонидан электр тармоқлари ва қурилмаларини таъмирлаш ишлари бажарилиши муносабати билан Бухоро шаҳар “Отбозор” МФЙ ҳудудларининг айрим кўчаларида электр таъминотида узилишлар кузатилиши мумкинлигини билдирамиз.
Тошкент шаҳрининг Чилонзор туманига қарашли 1799-сонли трансформатор пунктининг 2-секциясида режали мукаммал таъмирлаш ишларини хавфсиз бажариш мақсадида 20-мавзе “Дийдор” маҳалла 1, 2, 3, 4 ва 5-тор “Ҳакимхон” ҳамда “Сўгалли ота” кўчаларидаги 234, 237, 244, 254, 257, 258 ва 284-сонли аҳоли хонадонларида электр энергияси соат 10:00 дан 17:00 қадар вақтинчалик узилиш бўлади.
Хоразм вилоятининг Хонқа туманидаги “Истиқлол”, “Пахтагул”, “Гулистон”, “Аҳиллик” маҳаллаларида, Ҳазорасп туманининг “Жангиота”, “Наврўз”, “Шовот”, “Алоқачи кўл”, “Янгиобод”, “Амударё”, “Янгибозор”, “Ғафур Ғулом”, “Карвак” маҳаллаларида, Урганч туманидаги “Тандирчи” маҳалаларида жорий таъмирлаш ишлари ўтказилиши кутилмоқда. Шу сабабли юқорида келтирилган ҳудудларда жорий йилнинг 19 ноябрь куни соат 9:00дан 18:00 га қадар электр энергияси таъминотида вақтинчалик узилишлар бўлиши мумкин.

19 ноября текущего года в связи с проведением текущих ремонтных работ АО “Ферганские региональные электросети”, на линии электропередачи “Л-СХ” (35 кВ) с 09:00 до 17:00 часов временно прекратится подача электроэнергии в махаллинских сходах граждан “Ойдинбулок”, “Коровултепа”,“Карокчитол”, “Юксалиш”, “Маткулобод”, “Чексарой”, “Куштегирмон-1”, “Куштегирмон-2”, “Навруз”, “Чуваланчи”, “Тувадақ”, “Ултарма”, “Олчин”, “Чул-Юнус”, “Бордон” Багдадского района, также в связи с проведением текущего ремонта на подстанции «Шурсув» - потребителям поселека Шурсув Узбекистанского района.
Вместе с тем, 19 ноября предприятием электросетей Андижанской области будет проводиться капитальный ремонт на подстанции «Маслахат» (110/35/10 кВ), в связи с чем с 09:00 до 17:00 часов временно прекратится подача электроэнергии в махаллинских сходах граждан “Иттифок”, “Сарой-1”, “Маслахат”, “Хасан-Хусан” Алтынкульского района.
На подстанциях “Ойдинкул” и “Оромгох” города Намангана будет проводиться плановый капитальный ремонт. В этой связи в этот день с 08:00 до 17:00 часов временно прекратится подача электроэнергии потребителям на территории МСГ “Сохибкор”, “Гулпора”, “Янги курилиш”, “Илгор”, “А.Темур”, “Оромгох”, “Тинчлик”, “Мехнатобод”, “Ёшлик” и “Мустакилликнинг беш йиллиги”.
Плановый капитальный ремонт также будет проводится на подстанции “Чиганок” (35/10 кВ) Папского района. В результате в этот день с 08:00 до 17:00 часов временно прекратится подача электроэнергии потребителям на территории МСГ “Юксалиш” и “Чиганок”. В некоторых регионах Навоийской области также будут происходить временные перебоии в энергоснабжении.
19 ноября в связи с плановым ремонтом линии электропередачи Л-Лангар (35 кВ) Навоийской области в этот день с 08:00 до 17:00 часов временно прекратится подача электроэнергии потребителям на территории МСГ “Олтинсой”, “Октепа”, “Ангидон”, “Сангижуман”, “Майдон”, “Кургонтепа”, “Бахшижар” и “Лангар” Хатырчинского района.
Сообщаем, что в связи с выполнением ремонтных работ предприятием электрообеспечения города Бухара, на некторых улицах территории МСГ “Отбозор” города Бухары будет происходить временное отключение электроэнергии.
В целях безопасного выполнения ремонтных работ во 2-й секции 1799-го трансформаторного пункта Чиланзарского района города Ташкента с 10:00 до 17:00 часов в домах №№ 1, 2, 3, 4 и 234, 237, 244, 254, 257, 258 и 284 в 5-ом проезде “Хакимхон” и улице “Сугалли ота” будут временные перебоии в энергоснабжении.
Ожидается проведение ремонтных работ в махаллях “Истиклол”, “Пахтагул”, “Гулистон”, “Ахиллик” Ханкинского района Хорезмской области, в махаллях “Жангиота”, “Навруз”, “Шовот”, “Алокачи кул”, “Янгиобод”, “Амударё”, “Янгибозор”, “Гафур Гулом”, “Карвак” Хазраспского района, “Тандирчи” Ургенчского района. В этой связи на указанных территориях 19 ноября с 9:00 до 18:00 часов ожидается временное отключение электроэнергии.