LONGi kompaniyasi va KIUT universiteti o‘rtasida Anglashuv memorandumini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi
• LONGi kompaniyasi va KIUT universiteti o‘rtasida Anglashuv memorandumini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi
LONGi kompaniyasi va Toshkent Kimyo xalqaro universiteti (KIUT) universiteti o‘rtasida memorandum imzolash, shuningdek, “Yashil” energetika mavzusida taqdimotlar ishlab chiqish tanlovida g‘olib bo‘lgan 3 nafar talabaga kompaniya tomonidan sovrinlar topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur memorandum universitet talabalarini qo‘llab-quvvatlash, talabalar almashinuvi dasturlarini tashkil etish, O‘zbekistonda quyosh panellari komponentlarini ishlab chiqarishni qisman yo‘lga qo‘yish va universitet uchun grant mablag‘larini ajratishni nazarda tutadi.
LONGi Toshkent Kimyo xalqaro universitetining texnik yo‘nalishlaridagi iqtidorli talabalarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida O‘zbekistonda “Yashil” energetika mavzusida taqdimot tayyorlash bo‘yicha tanlov e’lon qildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, 3 nafar talaba shartnomalarini qisman qoplash uchun pul mablag‘lari bilan taqdirlandi.
Tadbirda LONGi kompaniyasi vakillari, KIUT universiteti rektori, shuningdek, Energetika vazirligining Qayta tiklanuvchi energiya manbalari boshqarmasi boshlig‘i va vazirlik huzuridagi qayta tiklanuvchi energiya manbalari milliy ilmiy-tadqiqot instituti direktori ishtirok etdi.
Tadbirda qayta tiklanuvchi energiya manbalarini rivojlantirish, muvaffaqiyatga erishgan talabalarga ta’lim grantlari ajratish, turli sohalarda texnik seminarlar va amaliyotlar o‘tkazish kabi mavzular muhokama qilindi.

Состоялась церемония подписания Меморандума о взаимопонимании между компанией LONGi и Университетом KIUT
• Состоялась церемония подписания Меморандума о взаимопонимании между компанией LONGi и Университетом KIUT
Прошла церемония подписания меморандума между компанией LONGi и университетом KIUT в Узбекистане, а также выдача грантов со стороны компании 3-м студентам победившие в конкурсе разработки презентации на тему «Зелёная» энергетика в Узбекистане.
Настоящим меморандумом предусмотрено поддержка студентов университета, организация программ по обмену студентов, частичное налаживание производства компонентов солнечных панелей в Узбекистане и предоставление грантовых средств для университета.
С целью поддержки талантливых студентов технических специальностей Ташкентского международного университета Кимё компания LONGi объявила конкурс на подготовку презентации на тему «Зелёная» энергетика в Узбекистане.
По итогам конкурса 3-я студентов были вознаграждены денежными средствами для частичного покрытия их контракта.
На мероприятии приняли участие представители компании LONGi, ректор университета KIUT, а также начальник управления ВИЭ и директор национального научно-исследовательского института ВИЭ при Министерстве энергетики.
Обсуждались темы о развитии возобновляемых источников энергии, предоставление успевающим студентам гранты на обучение, проведение технических семинаров и стажировок в различных сферах.