14-aprel kuni Moskva shahrida O‘zbekiston Respublikasi Energetika vaziri Jo‘rabek Mirzamahmudov va Rossiya Federatsiyasi hukumati raisi o‘rinbosari Aleksandr Novak o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
• 14-aprel kuni Moskva shahrida O‘zbekiston Respublikasi Energetika vaziri Jo‘rabek Mirzamahmudov va Rossiya Federatsiyasi hukumati raisi o‘rinbosari Aleksandr Novak o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Rossiya Federatsiyasidan neft va neft mahsulotlarini yetkazib berish hajmlarini oshirish, shuningdek, energetika sohasidagi loyihalarda hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.

14 апреля в г. Москва проведена встреча Министра энергетики Республики Узбекистан Журабека Мирзамахмудова с Заместителем Председателя Правительства Российской Федерации Александром Новаком.
• 14 апреля в г. Москва проведена встреча Министра энергетики Республики Узбекистан Журабека Мирзамахмудова с Заместителем Председателя Правительства Российской Федерации Александром Новаком.
В ходе встречи обсуждены вопросы увеличения поставок нефти и нефтепродуктов из Российской Федерации, а также взаимодействие в проектах в сфере энергетики.