Energetika vazirligi: 2023-yil 18-20-may kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Ikkinchi xalqaro energetika forumi bo‘lib o‘tadi
• Energetika vazirligi: 2023-yil 18-20-may kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Ikkinchi xalqaro energetika forumi bo‘lib o‘tadi
2023-yilning 18-20-may kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Ikkinchi xalqaro energetika forumi bo‘lib o‘tadi.
Forum doirasida quyidagi tadbirlar oʻtkaziladi:
➖“O‘zbekiston neft va gazi – OGU 2023” 25-yubiley xalqaro ko‘rgazmasi;
➖“Energetika, energiyani tejash, atom energetikasi, muqobil energiya manbalari – Power Uzbekistan 2023” 16-xalqaro ko‘rgazmasi;
➖“Yashil energetika texnologiyalari – GETCA 2023” ixtisoslashtirilgan bo‘limi;
➖3-Xalqaro O‘zbekiston Energetika anjumani.
Forum Oʻzbekiston Respublikasi hukumati va Oʻzbekiston Respublikasi Energetika vazirligi koʻmagida Iteca Exhibitions xalqaro koʻrgazma kompaniyasi va uning hamkorlari – ICA Eurasia Group va Congresses of Central Asia – CCA tomonidan tashkil etiladi.
Forum tadbirlari anʼanaviy tarzda ilgʻor texnologiya va uskunalar bilan tanishish, ishbilarmonlik aloqalarini yoʻlga qoʻyish, mahalliy va xorijiy kompaniyalar oʻrtasida tajriba almashish orqali soha rivojiga xizmat qilmoqda.
Anjumanlar doirasida xorijiy va mahalliy kompaniyalar, xalqaro ekspertlar hamjamiyati vakillari ishtirokida sohaga oid dolzarb mavzularni muhokama qilish rejalashtirilgan.
Ko‘rgazma stendlarida zamonaviy asbob-uskunalar, sanoat materiallari, xomashyo va xizmatlar, jumladan, lokalizatsiyaga mo‘ljallangan namunalar namoyish etiladi.
Forum haqida qo‘shimcha ma’lumot olish uchun quyidagi telefonga qo‘ng‘iroq qiling: 71 205 18 18, pr@iteca.uz, www.energyforum.uz, www.oilgas.uz, www.power-uzbekistan.uz

Минэнерго: в период с 18 по 20 мая 2023 года в Ташкенте пройдет Второй Международный энергетический форум Узбекистана
• Минэнерго: в период с 18 по 20 мая 2023 года в Ташкенте пройдет Второй Международный энергетический форум Узбекистана
18-20 мая 2023 года в Ташкенте пройдет Второй Международный энергетический форум Узбекистана.
В рамках форума предусмотрено проведение следующих мероприятий:
➖25-я Юбилейная Международная выставка и конференция «Нефть и Газ Узбекистана – OGU 2023»;
➖16-я Международная Выставка «Энергетика, энергосбережение, атомная энергетика, альтернативные источники энергии – Power Uzbekistan 2023;
➖Специализированная секция зеленых энергосберегающих технологий – «GETCA 2023»;
➖3-я Международная Энергетическая Конференция Узбекистана.
Организатором Форума выступает международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнеры ICA Eurasia Group и Congresses of Central Asia - CCA при поддержке Правительства Республики Узбекистан и Министерства энергетики Республики Узбекистан.
Мероприятия форума традиционно способствуют развитию отрасли путем ознакомления с передовыми технологиями и оборудованием, установлением деловых контактов, обмена опытом между отечественными и зарубежными компаниями.
В рамках конференций запланировано обсуждение актуальных тем отрасли с участием представителей зарубежных и отечественных компаний и международного экспертного сообщества.
На выставочных стендах будут представлены образцы современного оборудования, промышленных материалов, сырья и услуг, в том числе и предназначенные для локализации.