O‘zbekiston Energetika vaziri Jo‘rabek Mirzamahmudov va “Gazprom” ОАJ boshqaruvi raisi Aleksey Miller o‘rtasida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi
• O‘zbekiston Energetika vaziri Jo‘rabek Mirzamahmudov va “Gazprom” ОАJ boshqaruvi raisi Aleksey Miller o‘rtasida ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Tomonlar hamkorlikning borishi va istiqbollarini, jumladan, Rossiya gazini O‘zbekistonga yetkazib berish masalasini muhokama qildilar.
Ma‘lumot uchun:
2023-yil yanvar oyida “Gazprom” va O‘zbekiston Energetika vazirligi o‘rtasida gaz sohasida hamkorlik bo‘yicha “Yo‘l xaritasi” imzolangan edi.

Cостоялась рабочая встреча Министра энергетики Узбекистана Журабека Мирзамахмудова и Председателя Правления ПАО «Газпром» Алексея Миллера.
• Cостоялась рабочая встреча Министра энергетики Узбекистана Журабека Мирзамахмудова и Председателя Правления ПАО «Газпром» Алексея Миллера.
Стороны обсудили ход и перспективы взаимодействия, в том числе по вопросу поставок российского газа в Узбекистан.
В январе 2023 года «Газпром» и Министерство энергетики Узбекистана подписали Дорожную карту по сотрудничеству в газовой отрасли.