Jahon banki guruhi va Xalqaro Valyuta Jamg‘armasining Marrakeshda (Marokash) bo‘lib o‘tayotgan yillik yig‘ilishlari doirasida O‘zbekiston hukumati va Jahon banki vakillari 46,25 million dollar miqdoridagi moliyalashtirish to‘g‘risida bitimni imzoladilar
• Jahon banki guruhi va Xalqaro Valyuta Jamg‘armasining Marrakeshda (Marokash) bo‘lib o‘tayotgan yillik yig‘ilishlari doirasida O‘zbekiston hukumati va Jahon banki vakillari 46,25 million dollar miqdoridagi moliyalashtirish to‘g‘risida bitimni imzoladilar
Jahon banki guruhi va Xalqaro Valyuta Jamg‘armasining Marrakeshda (Marokash) bo‘lib o‘tayotgan yillik yig‘ilishlari doirasida O‘zbekiston hukumati va Jahon banki vakillari 46,25 million dollar miqdoridagi moliyalashtirish to‘g‘risida bitimni imzoladilar.
Ushbu mablag‘lar “O‘zbekiston energetika sektorini transformatsiya qilish uchun innovatsion uglerodli moliyalashtirish” (iCRAFT) loyihasini amalga oshirish uchun ishlatiladi.
Loyiha toza energiya ishlab chiqarish, energiya samaradorligini oshirish va energiya subsidiyalarini isloh qilishda ko‘mak beradi.

В рамках Ежегодных совещаний Группы Всемирного банка и Международного валютного фонда, проходящих в настоящее время в Марракеше, представители правительства Узбекистана и ВБ подписали соглашение о предоставлении финансирования в размере 46,2 млн долл.
• В рамках Ежегодных совещаний Группы Всемирного банка и Международного валютного фонда, проходящих в настоящее время в Марракеше, представители правительства Узбекистана и ВБ подписали соглашение о предоставлении финансирования в размере 46,2 млн долл.
В рамках Ежегодных совещаний Группы Всемирного банка и Международного валютного фонда, проходящих в настоящее время в Марракеше (Марокко), представители правительства Узбекистана и Всемирного банка подписали соглашение о предоставлении финансирования в размере 46,25 млн долл.
Эти средства будут использованы для реализации проекта «Инновационное углеродное финансирование для трансформации энергетического сектора Узбекистана» (iCRAFT).
Проект будет способствовать производству экологически чистой энергии, улучшению энергоэффективности и реформированию энергетических субсидий.