“Aksa Enerji” va “Cengiz Enerji”: 2 mlrd dollarlik investitsiya, jahondagi eng zamonaviy quvvatlar va eksklyuziv loyihalar.
• “Aksa Enerji” va “Cengiz Enerji”: 2 mlrd dollarlik investitsiya, jahondagi eng zamonaviy quvvatlar va eksklyuziv loyihalar.
“O‘zbekiston 24” telekanalining “Tahlilnoma” dasturida Turkiyaning “Aksa Enerji” va “Cengiz Enerji” kompaniyalari boshqaruvi raislari O‘zbekistonda yangi elektr stansiyalarni qurish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar haqida intervyu berdi.

«Aksa Enerji» и «Cengiz Enerji»: инвестиции в $2 млрд, самые современные мощности в мире и эксклюзивные проекты.
• «Aksa Enerji» и «Cengiz Enerji»: инвестиции в $2 млрд, самые современные мощности в мире и эксклюзивные проекты.
В программе «Тахлилнома» телеканала «Узбекистон 24» председатели турецких компаний «Aksa Enerji» и «Cengiz Enerji» рассказали о проводимых работах по строительству новых электростанций в Узбекистане.