Dizel narxi 15 foiz arzonlashtirildi
Joriy yil 12-fevral kuni Prezident Sh.Mirziyoyev rahbarligida o‘tkazilgan kengaytirilgan videoselektor yig‘ilishida “O‘zbekneftgaz” AJga birja savdolariga qo‘yilayotgan dizel yonilg‘isi narxini 15 foiz pasaytirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berilgan edi.
Jamiyat tomonidan qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetishtiruvchilarni iqtisodiy va moliyaviy qo‘llab-quvvatlash maqsadida Buxoro zavodida sintetik dizel yonilg‘isi komponentini kompaundlash orqali ishlab chiqarilgan dizel yonilg‘isining narxlari EKO dizel yonilg‘isi narxiga nisbatan 15 foiz arzonlashtirildi.
Bugun, 19-fevraldan Jamiyatga qarashli barcha neft baza omborlaridan YEVRO-5 SSDF rusumli dizel yonilg‘isi bir tonnasi 11 608 190 so‘mdan arzonlashtirilgan narxlarda birja savdolariga joylashtirildi.

Цена на дизельное топливо снижена на 15%
12 февраля текущего года на расширенном видеоселекторном совещании проведённом под председательством Президента Ш.Мирзиёева перед АО «Узбекнефтегаз» была поставлена задача снизить цену на дизельное топливо на 15%, выставляемого на биржевые торги.
В целях экономической и финансовой поддержки производящих сельскохозяйственную продукцию Обществом цены на дизельное топливо, производимого путем компаундирования синтетического компонента дизельного топлива на Бухарском нефтеперерабатывающем заводе, были снижены на 15 % по сравнению с ценами на дизельное топливо-ЭКО.
Сегодня, 19 февраля, со всех складов нефтебаз, принадлежащих Обществу, на биржевые торги было выставлено дизельное топливо марки ЕВРО-5 SSDF по сниженной цене 11 608 190 сумов за тонну.