"ЎЗБЕКНЕФТГАЗ" АЖ БОШҚАРУВИ РАИСИ ҚАШҚАДАРЁ ВИЛОЯТИДА GTL ИНВЕСТИЦИЯ ЛОЙИҲАСИ АМАЛГА ОШИРИЛИШИНИНГ БОРИШИ БИЛАН ТАНИШДИ
• "ЎЗБЕКНЕФТГАЗ" АЖ БОШҚАРУВИ РАИСИ ҚАШҚАДАРЁ ВИЛОЯТИДА GTL ИНВЕСТИЦИЯ ЛОЙИҲАСИ АМАЛГА ОШИРИЛИШИНИНГ БОРИШИ БИЛАН ТАНИШДИ
2020 йил 1 февраль куни Қашқадарё вилоятининг Ғузор туманида “Ўзбекнефтгаз” АЖ бошқарув раиси - М.Р. Абдуллаев раҳбарлигида “Шўртан газ кимё комплексининг тозаланган метан асосида синтетик суюқ ёқилғи ишлаб чиқариш” инвестиция лойиҳасининг қурилиш майдонида сайёр йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда “Ўзбекнефтгаз” АЖ, “Uzbekistan GTL” МЧЖнинг масъул раҳбарлари, ҳамда бош пудратчи – “Hyundai Engineering Ltd.” ва “Enter Engineering Pte. Ltd.”  консорциуми, лойиҳанинг бошқаруви бўйича маслаҳатчиси -  TechnipFMС компаниясининг дирекция раҳбарлари, шунингдек масъул мутахассислар иштирок этдилар.
Сайёр  йиғилишда “Ўзбекнефтгаз” АЖ бошқаруви раиси - М.Р. Абдуллаев асосий технологик қурилмаларнинг, шу жумладан GTL заводининг Марказий бошқарув пульти қурилиши билан батафсил танишди.
Йиғилиш сўнгида, мутахассис, асбоб-ускуна ва ресурсларни максимал даражада жалб этган ҳолда қурилиш-монтаж ишларининг жадал ижросини таъминлаш, шунингдек, завод қурилишини ўз вақтида тугаллашини ва жорий йилда ишга тушурилишини таъминлашга қаратилган бошқа бир қатор кўрсатмалар берилди.

CHAIRMAN OF THE BOARD OF UZBEKNEFTEGAZ JSC REVIEWED THE CURRENT PROGRESS OF THE GTL INVESTMENT PROJECT IN KASHKADARYA REGION
• CHAIRMAN OF THE BOARD OF UZBEKNEFTEGAZ JSC REVIEWED THE CURRENT PROGRESS OF THE GTL INVESTMENT PROJECT IN KASHKADARYA REGION
On February 1, 2020, a field meeting led by M.R. Abdullayev, the Chairman of the Board of Uzbekneftegaz JSC, was held at the Construction Site of “Production of synthetic liquid fuel on the basis of purified methane of Shurtan Gas Chemical Complex” Investment Project in Guzar district of Kashkadarya Region.
The meeting was attended by executive managers of Uzbekneftegaz JSC, Uzbekistan GTL LLC, and heads of the Project directorates of the EPC Contractor - Consortium of Hyundai Engineering Ltd.   and Enter Engineering Pte. Ltd., TechnipFMC, Project Management Consultant, as well as responsible specialists.
During the field meeting, M. R. Abdullayev, Chairman of the Board of “Uzbekneftegaz” JSC, reviewed in detail the construction of key process units of the GTL Plant, including the Central control room.
At the end of the meeting, the Chairman of the Board directed to speed up execution of construction works, through fullest possible leveraging of specialists, equipment and resources, and issued a number of other instructions to ensure timely completion of construction and start-up of the Plant this year.