2024-yil 14 – 16-may kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston energetika haftaligi bo‘lib o‘tadi
➖ “Energetika, energiyani tejash, muqobil energiya manbalari – Power Uzbekistan 2024” 17-xalqaro ko‘rgazmasi;
➖ 4-Xalqaro energetika konferensiyasi;
➖ G2B va B2B uchrashuvlari;
➖ Energetika vazirligi va tizim tashkilotlarining sport va ijtimoiy ahamiyatga ega bo‘lgan tadbirlari: neft-gaz va energetika sektoridagi yoshlar marafoni – “UNG-YOUTH MARAFON”, “Zakovat” intellektual o‘yini, videoroliklar tanlovi, “Quvvat” 3D animatsion multfilmlar seriyasi taqdimoti, mutaxassislarning IT salohiyati hakatoni, eng yaxshi startaplar va innovatsion takliflar tanlovi g‘oliblarini taqdirlash hamda boshqalar.

Энергетическая неделя Узбекистана пройдет в Ташкенте с 14 по 16 мая 2024 года
➖ 17-я Международная выставка «Энергетика, энергосбережение, альтернативные источники энергии – Power Uzbekistan 2024»;
➖ 4-я Международная Энергетическая Конференция;
➖ G2B и B2B встречи;
➖Спортивные и общественно значимые мероприятия Министерства энергетики и его подразделений: марафон молодёжи нефтегазового и энергетического сектора – «UNG-YOUTH MARATHON», интеллектуальная игра «Заковат», конкурс видеороликов, презентация 3D анимационного мультсериала «Қувват», хакатон IT потенциала специалистов, награждение финалистов конкурса лучших стартапов и рационализаторских предложений и многое другое.