“Ilmiy-texnika taraqqiyoti sharoitida oliy texnik ta’lim istiqbollari” mavzusida anjuman bo‘lib o‘tdi
• “Ilmiy-texnika taraqqiyoti sharoitida oliy texnik ta’lim istiqbollari” mavzusida anjuman bo‘lib o‘tdi
Unda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Q.Sharipov, O‘zbekiston Energetika vaziri J. Mirzamahmudov, “MTU “MEI” rektori N.Rogalev va “MTU “MEI” Toshkent shahridagi filiali ijrochi direktori X.Daliyev ishtirok etdilar.
Mazkur anjumanda “MTU “MEI” Toshkent shahridagi filialining kelgusidagi ishlari va litsenziya olish uchun yo‘l xaritasi tasdiqlandi.
Yo‘l xaritasida “MTU “MEI” Toshkent shahridagi filialga litsenziya berilish muddati, yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimining barqaror rivojlanishiga erishish uchun akademik mobillik va mehnat bozorida eng ko‘p talab qilinadigan yo‘nalishlar hamda mutaxassisliklar bo‘yicha kadrlar tayyorlash, qo‘shma ilmiy va innovatsion tadqiqotlarni, professor-o‘qituvchilar malakasini oshirishni kengaytirish masalalariga alohida urg‘u berildi.

Состоялась конференция на тему «Перспективы высшего технического образования в условиях научно-технического развития»
• Состоялась конференция на тему «Перспективы высшего технического образования в условиях научно-технического развития»
В мероприятии приняли участие Министр высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан К.Шарипов, Министр энергетики Республики Узбекистан Ж.Мирзамахмудов, ректор НИУ «МЭИ» Н.Рогалев и исполнительный директор Ташкентского филиала НИУ «МЭИ» Х.Далиев.
На данной конференции были утверждены дальнейшая работа филиала «НИУ «МЭИ» в Ташкенте и дорожная карта по получению лицензии.
В дорожной карте особое внимание уделено срокам выдачи лицензии филиалу «НИУ «МЭИ» в г. Ташкенте, академической мобильности для достижения устойчивого развития системы подготовки высококвалифицированных кадров и подготовки кадров по наиболее востребованным на рынке труда направлениям и специальностям, расширению совместных научных и инновационных исследований, повышению квалификации профессорско-преподавательского состава.