O‘zbekiston Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi
6-iyun kuni Anqara shahridagi Prezident saroyida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘ldi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Rejep Tayyip Erdog‘an shohsupaga ko‘tarildilar. O‘zbekiston va Turkiya davlat madhiyalari yangradi. Ikki davlat yetakchilari faxriy qorovul safi oldidan o‘tdilar.
Ayni daqiqalarda davlat rahbarlarining tor doiradagi muzokaralari o‘tmoqda. Tomonlar O‘zbekiston-Turkiya keng qamrovli strategik sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlash masalalarini muhokama qiladilar.

Состоялась церемония официальной встречи Президента Узбекистана
6 июня в Президентском дворце в городе Анкаре состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан.
В честь высокого гостя выстроился почетный караул. Президенты Шавкат Мирзиёев и Реджеп Тайип Эрдоган поднялись на подиум. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Турции. Лидеры двух стран обошли строй почетного караула.
В эти минуты проходят переговоры глав государств в узком формате. Стороны обсудят вопросы дальнейшего развития и укрепления узбекско-турецких отношений всеобъемлющего стратегического партнерства.