O‘zbekiston, Malayziya va Xitoy kompaniyalari o‘rtasida “yashil” energetikani rivojlantirish bo‘yicha Hamkorlik kelishuvi imzolandi
• O‘zbekiston, Malayziya va Xitoy kompaniyalari o‘rtasida “yashil” energetikani rivojlantirish bo‘yicha Hamkorlik kelishuvi imzolandi
Joriy yilning 13 — 15-iyun kunlari Xitoyning Shanxay shahrida “Quyosh fotoelektr stansiyalari orqali elektr energiyasini ishlab chiqarish va “aqlli energetika” bo‘yicha 17-xalqaro konferensiya va ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu xalqaro tadbir doirasida “Yashil Energiya” MCHJ, Malayziyaning “Fabalous Sunview” va Xitoyning “Huawei Tech. Investment Tashkent” kompaniyalari o‘rtasida Hamkorlik kelishuvi imzolandi.
Ushbu kelishuv O‘zbekistonda “yashil” energetikani birgalikda rivojlantirish hamda ijtimoiy soha obyektlari, davlat idoralarining bino va inshootlarida umumiy quvvati 50 MVt bo‘lgan kichik quyosh fotoelektr stansiyalarini qurishni ko‘zda tutadi.

Подписано соглашение о сотрудничестве между компаниями Узбекистана, Малайзии и Китая по развитию «зеленой» энергетики
• Подписано соглашение о сотрудничестве между компаниями Узбекистана, Малайзии и Китая по развитию «зеленой» энергетики
С 13 по 15 июня текущего года в городе Шанхай (Китай), прошла 17-я Международная конференция и выставка «производство электроэнергии с помощью солнечных фотоэлектрических станций и «смарт» энергетика».
В рамках мероприятия подписано Соглашение о сотрудничестве между ООО «Yashil Energiya», малазийской компанией «Fabalous Sunview» и китайской компанией «Huawei Tech. Investment Tashkent».
Данное соглашение предусматривает совместное развитие «зеленой» энергетики в Узбекистане и строительство малых солнечных фотоэлектрических станций общей мощностью 50 МВт на зданиях и сооружениях объектов социальной сферы, государственных органов и других организаций.