“ИССИҚЛИК ЭЛЕКТР СТАНЦИЯЛАРИ” АЖ РАИСИ ЁШЛАР БИЛАН УЧРАШДИ
2020 йилнинг 4 март куни Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги таркибига кирувчи “Иссиқлик электр станциялари” акциядорлик жамиятида “Янги Ўзбекистонни ёшлар билан бирга қурамиз!” мавзусидаги “Раҳбар ва ёшлар” учрашуви бўлиб ўтди.
Тадбирда “Иссиқлик электр станциялари” АЖ раҳбарияти ҳамда “Иссиқлик электр станциялари” АЖ ҳамда унинг таркибидаги “Тошкент иссиқлик электр маркази” ва “Ўзэнергосозлаш” масъулияти чекланган жамиятининг 150 нафардан ортиқ ёш мутахассислари иштирок этишди.
Учрашув Президентимиз Ш.Мирзиёев томонидан 2019 йил 27 декабрь куни Тошкент шаҳрида ёшлар билан бўлиб ўтган учрашувда ёшлар сиёсати бўйича илгари сурилган қатор ташаббуслари ижросини таъминлашга қаратилган. Давлатимиз раҳбари “Янги Ўзбекистонни, албатта, ёшлар билан бирга қурамиз. 2020 йил ёшларга оид давлат сиёсатида туб бурилиш йили бўлади” дея алоҳида таъкидлаган эди.
Учрашувда электр энергияси ишлаб чиқариш корхоналарида фаолият олиб бораётган ёшларнинг ғоя ва интилишлари, уларни қизиқтириб келаётган муаммо ва масалаларни ўрганиш, ёшларнинг ижтимоий ташаббусларини қўллаб-қувватлаш бўйича вазифалар белгилаб олинди.
“ИЭС” АЖ раҳбарияти бу каби учрашувларни очиқ мулоқот тарзида ўтказиш воситасида ёш кадрларнинг касбий малакасини ошириш, уларнинг жамоат ишларида янада фаол иштирок этишини таъминлаш, навқирон авлод вакилларининг ўз салоҳияти ҳамда ташаббусларини намойиш этишлари учун янада қулай шарт-шароитларни яратиш вазифасини ўз олдига мақсад қилиб қўйган.

В АО «Тепловые электрические станции», входящем в структуру Министерства энергетики Узбекистана 4 марта 2020 года состоялась встреча на тему: «Новый Узбекистан мы построим вместе с молодежью!».
Ее участниками стали более 150 молодых специалистов из АО «ТЭС» и его структурных подразделений «Ташкентского тепло-электроцентра» и ООО «Узэнергосозлаш».
Встреча стало одним из шагов по реализации задач, определенных Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым в целях развития молодежной политики страны. Как отметил глава государства на состоявшейся в городе Ташкенте 27 декабря 2019 года встрече с молодыми узбекистанцами: «Мы построим новый Узбекистан вместе с молодежью. 2020 год станет поворотным в государственной молодежной политике».
Понимая приоритетность обозначенных главой государства задач, АО «Тепловые электрические станции» планирует провести ряд встреч цикла «Руководитель и молодежь». На них будут заслушаны предложения молодых специалистов о совершенствовании своей профессиональной сферы, проблем, которые возникают в данном направлении, других интересах, которые актуальны для молодых. Руководство АО «ТЭС» ставит задачу путем таких открытых обсуждений создать условия для более активного участия молодых специалистов в профессиональной и общественной сфере, проявлении ими своего потенциала и инициативы.