• Ўзбекистон Каҳрамони
“Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти томонидан 2020 йилнинг 30 март куни Ўзбекистон тарихида илк бора “Евро-4” ва “Евро-5” синфли экологик тоза ҳамда сифатли дизель ёнилғисининг ишлаб чиқарилиши йўлга қўйилгани ҳақида хабар берган эдик.
2020 йилнинг 1 март кунидан бошлаб “Ўзбекнефтгаз” АЖнинг “UNG” миллий бренди остидаги ёқилғи қуйиш шохобчалари тармоғида дизель ёнилғисининг нархи 200 сўмга камайтирилган эди.
Эртага, 3 апрель кунидан эътиборан, дизел ёнилғиси нархи 300 сўмга арзонлаштирилган ҳолда сотувга чиқарилади. Гувоҳи бўлаётганингиздек, дизел ёнилғисининг нархи бир ой вақт давомида 500 сўмга пасайди.
Нархлар масаласида шуни таъкидлаш керакки, “Ўзбекнефтгаз” ёқилғи қуйиш шохобчалари тармоғи орқали сотиладиган дизель ёқилғисининг нархи хорижий компаниялар томонидан сотилаётган дизель ёқилғиси нархидан 11,5% арзондир.
- Биз доимий равишда аҳолига сотилаётган маҳсулот таннархини мунтазам ўрганамиз ва таҳлил қиламиз, - дейди “Ўзбекнефтгаз” АЖга қарашли “UNG Petro” директори Мирзоҳид Мусаев.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ нархларни босқичма-босқич камайтириб боришда давом этади.
Эслатма: Истеъмолчилар АЁҚШларда сотилаётган маҳсулот турлари, уларнинг нархлари ҳамда жойлашган манзиллари ҳақида тўлиқ ва аниқ маълумотларни @UNG_Petro_Bot телеграм канали орқали олишлари мумкин.
“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” ҳамда “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖларда 3 нафар раҳбар ходимини малакали халқаро мутахассислар билан тўлдириш бўйича халқаро молия институтлари билан биргаликда танловлар эълон қилинмоқда

В Узбекистане снизилась цена на дизельное топливо
Как сообщалось ранее, 30 марта 2020 года акционерное общество "Узбекнефтегаз" впервые в истории Узбекистана запустило производство дизельного топливо высокого качества отвечающего стандартам "Евро-4" и "Евро-5".
С 1 марта стоимость дизельного топлива была снижена на 200 сум.
С 3 апреля стоимость данного дизельного топлива будет снижена на 300 cум. За один месяц стоимость дизельного топлива снизилась на 500 сум.
По вопросу ценообразования следует отметить, что стоимость дизельного топлива, реализуемые через сеть автозаправочных станций "Узбекнефтегаз" на на 11,5% дешевле чем стоимость дизельного топлива, реализуемое населению иностранными компаниями
– Мы постоянно изучаем и анализируем вопрос формирования себистоимости реализуемой продукции населению, – пояснил Мирзохид Мусаев, директор "UNG Petro" предприятия АО "Узбекнефтегаз".
Примечание: потребители могут получить сведения о автозаправочных станциях предприятия реализуемых данные нефтепродукты, адреса и стоимости через Телеграм канал – @UNG_Petro_Bot.