“Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ веб-сайтидаги “Шахсий кабинет (http://www.het.uz/oz/pages/view/personal_account)” орқали логин ва паролни киритган ҳолда шахсий ҳисоб рақамингизга оид маълумотлар – истеъмол қилинган электр энергияси миқдори, қолдиқ ва бошқалар тўғрисида реал вақт (оn-line) режимида батафсил маълумотга эга бўлишингиз мумкин.
Бунинг учун олдиндан Сизнинг мобиль алоқа рақамингиз турар жойингиздаги электр таъминоти корхонаси ёки банк кассалари орқали тизимга уланган бўлиши ҳамда телефон рақамингизга “Шахсий кабинет (http://www.het.uz/oz/pages/view/personal_account)” га кириш учун логин кўрсатилган SMS-хабар тақдим этилган бўлиши лозим.
“Шахсий кабинет”га кириш учун тизимга уланган мобиль рақамингиздан “P” ҳарфини 2100 қисқа рақамига SMS-хабар кўринишида юборинг ва паролга эга бўлинг.
Шунингдек, 2100 қисқа рақамига “D” ҳарфини SMS-хабар кўринишда юбориб, бугунги кундаги мавжуд қарзингиз ҳақидаги маълумотга эга бўлишингиз мумкин.
Фойдаланилган электр энергияси учун мамлакатимизда мавжуд барча тўлов тизимлари (U-Pay, Click, Payme, Paymo, Paynet) ҳамда банкларнинг мобил иловалари орқали уйдан чиқмасдан туриб тўловларни амалга оширишлари мумкинлигини “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ яна бир бор эслатиб ўтади.

УВАЖАЕМЫЕ ПОТРЕБИТЕЛИ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ ЭНЕРГИИ!
Напоминаем, что на официальном сайте АО «Региональные электрические сети» введя логин и пароль через «Личный кабинет (http://www.het.uz/ru/pages/view/personal_account)» в режиме реального времени (оn-line) можно получить подробную информацию о состоянии Вашего лицевого счета потребления электроэнергии – показания счетчиков, произведенные оплаты и т. д.
Для этого Ваш мобильный номер телефона заранее должен быть подключен к системе «Электроучет», который активируется путем обращения в электроснабжающее предприятие по месту жительства или через банковские кассы, и на Ваш телефон отправляется SMS-сообщение, с указанием логина для входа в «Персональный кабинет».
Для получения пароля нужно отправить с мобильного телефона SMS-сообщение с буквой «P» на короткий номер 2100.
Также, отправив SMS-сообщение с буквой «D» на короткий номер 2100 Вы получите SMS-сообщение о наличии долга на Вашем лицевом счёте.
АО «Региональные электрические сети» еще раз напоминает, что через все доступные в стране платежные системы (U-Pay, Click, Payme, Paymo, Paynet) и мобильные приложения банков можно осуществлять платежи за использованную электроэнергию не выходя из дома.