И.М. Губкин номидаги университетнинг Тошкент филиалига қабул квоталари тасдиқланди
"2020/2021 ўқув йили учун И.М. Губкин номидаги Россия давлат нефть ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги филиалига қабул тўғрисида" Ҳукумат қарори (363-сон, 08.06.2020 й.) қабул қилинди.
(https://t.me/huquqiyaxborot/7338)Қарорга мувофиқ, 2020/2021 ўқув йили учун И.М. Губкин номидаги Россия давлат нефть ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги филиалига (Филиал) талабаларнинг қабул квотаси 345 (кундузги таълим шакли бўйича – 225, кечки таълим шакли бўйича – 120) ўрин миқдорида белгиланди.
Филиалга қабул кундузги таълим шакли йўналишлари бўйича 40 фоизи – давлат гранти, 60 фоизи – тўлов-контракт, кечки таълим йўналишлари бўйича эса тўлиқ тўлов-контракт асосида амалга оширилади.
Университетнинг Қашқадарё вилоятидаги ҳудудий тайёрлов бўлинмаси битирувчиларини Филиалга мақсадли қабул қилиш, тайёрлов бўлинмаси битирувчилари ўртасида ўтказиладиган алоҳида танлов натижалари бўйича амалга оширилади. Танловдан ўтмаган тайёрлов бўлинмаси битирувчилари Филиалга кириш учун умумий талаблар асосида имтиҳон топшириш ҳуқуқига эга.

Утверждены квоты приема в Филиал университета им. И.М. Губкина в городе Ташкенте
Принято постановление Правительства «О приеме в Филиал Российского государственного университета нефти и газа имени И.М. Губкина в городе Ташкенте на 2020/2021 учебный год» (№ 363, 08.06.2020 г.).
В соответствии с постановлением, квота приема студентов в Филиал Российского государственного университета нефти и газа имени И.М. Губкина в городе Ташкенте (Филиал) на 2020/2021 учебный год установлена в количестве 345 человек (по очной форме обучения – 225, по вечерней форме обучения – 120).
Прием в Филиал будет осуществляться по направлениям очной формы обучения на основе государственного гранта – 40 процентов, платно-контрактной основе – 60 процентов, а по направлениям вечерней формы обучения полностью на платно-контрактной основе.
Прием в Филиал выпускников территориального подготовительного отделения Университета в Кашкадарьинской области будет осуществляться по итогам отдельного конкурса среди выпускников территориального подготовительного отделения. Выпускники подготовительного отделения, не прошедшие конкурс, имеют право сдать экзамен в Филиал на общих основаниях.