Хитойнинг “China National Petroleum Corporаtion” компанияси томонидан тиббий ниқоблар Энергетика вазирлигига беғараз ёрдам сифатида етказиб берилди
• Хитойнинг “China National Petroleum Corporаtion” компанияси томонидан тиббий ниқоблар Энергетика вазирлигига беғараз ёрдам сифатида етказиб берилди
Маълумки, юртимизда коронавирус инфекцияси тарқалишининг олдини олиш, инсонларнинг фаровонлигини таъминлаш ва уларнинг саломатлигини сақлаш мақсадида тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Шу каби ишларнинг узвий давоми сифатида, Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги ва Хитой Халқ Республикасининг “China National Petroleum Corporаtion” компанияси ўртасида тегишли келишув имзоланган эди.
Мазкур келишувга асосан, Хитойнинг “China Petroleum Technology and Development Corporation” компанияси томонидан тиббий ниқоблар Ислом Каримов номидаги “Тошкент” халқаро аэропорти орқали олиб келиниб, Энергетика вазирлигига топширилди.
Ушбу тиббий ниқоблар юртимиздаги коронавирус инфекциясини (Covid-19) даволашга ихтисослаштирилган марказларга, Тошкент шаҳридаги 23-сонли Меҳрибонлик уйига, шунингдек, Энергетика вазирлиги ва унинг тизимига кирувчи ташкилотлар ходимларига тарқатилади.

Медицинские маски от нефтяной корпорации Китая доставлены Министерству энергетики Узбекистана
Медицинские маски, необходимые для защиты от COVID-19 безвозмездно доставлены в Ташкент для Министерства энергетики Республики Узбекистан в рамках соглашения с Китайской национальной нефтяной корпорацией.
Данное соглашение подписано в рамках ведущейся в Узбекистане планомерной работы по предотвращению распространения коронавирусной инфекции, обеспечению благополучия людей и защите их здоровья.
Медицинские маски были доставлены компанией «China Petroleum Technology and Development Corporation» через Ташкентский международный аэропорт имени Ислама Каримова и переданы Министерству энергетики.
Поступившие медицинские маски будут распределены среди медицинских центров, специализирующихся на лечении больных с COVID -19, доставлены в Дом милосердия № 23 в Ташкенте, а также предназначены для сотрудников Министерства энергетики и его ведомств.