Қашқадарё вилоятида 232-сонли “Ўртабулоқ” қудуғидан саноат миқёсида газ оқимини олишга эришилди
Жорий йилнинг 25 октябрь куни Қашқадарё вилоятидаги Муборак нефть ва газ қазиб олиш бошқармаси ва “Ўзбекнефтгаз” АЖ иштирокида ERIELL Group компанияси 232-сонли Ўртабулак қудуғида саноат миқёсида газ оқимини олишга муваффақ бўлди.
Мазкур 232-сонли “Ўртабулоқ” қудуғини бурғулаш “2017-2021 йилларда углеводородлар қазиб олишни кўпайтириш дастури” доирасида 2020 йил
21 январдан 18 апрелга қадар амалга оширилди, жорий йилнинг 25 октабрида эса саноат гази оқимини синовдан ўтказиб, қабул қилиб олингач, қуриб битказилди. Хусусан, гидравлик синиш операциясидан сўнг, ушбу чекка қудуқ 230 минг м3 оқим тезлиги билан саноат газ оқимини ишлаб чиқарди, шунингдек, 2900 метр чуқурликда кунига 26 тонна газ конденсати ишлаб чиқарди.
ERIELL Group ва “Ўзбекнефтгаз” “2017-2021 йилларда углеводород ишлаб чиқаришни кўпайтириш дастури” доирасида CОВИД-19 пандемияси пайтида барча эҳтиёт чораларини ҳисобга олган ҳолда фаол иш олиб бормоқда.

В Кашкадарьинской области получен промышленный приток газа на скважине №232 «Уртабулак»
25 октября с.г. на Мубаракском НГДУ в Кашкадарьинской области компанией ERIELL Group при участии АО «Узбекнефтегаз» получен (https://youtu.be/8e9hfKd7OIQ) промышленный приток газа на скважине №232 «Уртабулак».
Бурение скважины №232 «Уртабулак» осуществлялось в рамках «Программы по увеличению добычи углеводородного сырья на 2017-2021 годы» с 21 января по 18 апреля 2020 года, а после испытаний и получения 25 октября с.г. промышленного притока газ она была завершена строительством. В частности, после проведения операции гидравлического разрыва пласта, данная малодебитная скважина, дала промышленный приток газа дебитом 230 тыс. м3, а также 26 тонн газоконденсата в сутки на проектной глубине 2900 м.
Компания ERIELL Group и АО «Узбекнефтегаз» продолжают вести активную работу в рамках «Программы по увеличению добычи углеводородного сырья на 2017-2021 годы» с соблюдением всех мер предосторожности в период пандемии COVID-19.