Фарғона НҚИЗни модернизация қилишда иштирок этиш учун тендер муддати узайтирилди
Фарғона нефтни қайта ишлаш заводини (ФНҚИЗ) модернизация ва реконструкция қилиш лойиҳаси доирасида 2020 йил 12 ноябргача лойиҳалаш, ускуналар етказиб бериш ва қурилиш ишларини бажариш бўйича танлов савдоларида қатнашиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди.
Тендер ғолиби Фарғона нефтни қайта ишлаш заводини модернизация ва реконструктсия қилиш лойиҳаси доирасида шартнома тузиш ва ускуналарни етказиб бериш ҳамда қурилишни лойиҳалаштиришга таклиф қилинади. Давом этилаётган тендер савдолари мавзуси бўлган ишларнинг таркиби ва ҳажми Танлов ҳужжатларида батафсил кўрсатилган.
Тендерда иштирок этиш учун аризалар 2020 йил 12  ноябрга қадар қабул қилинади ва почта ёки tender@fnpz.uz. электрон манзили орқали юборилади.
Тендер ҳужжатларини олиш шартлари инглиз ва рус тилларида таклифларни юбориш муддати тўғрисидаги барча тафсилотлар Фарғона нефтни қайта ишлаш заводининг расмий веб-сайтида http://fnpz.uz/ “хизмат кўрсатувчи корхоналарга” бўлимида жойлаштирилган.

EPC tender announced for modernisation of Fergana refinery
The Ministry of Energy of Uzbekistan is pleased to announce the launch of a competitive tendering process for an engineering, procurement and construction (“EPC”) contract, for modernisation of the Fergana refinery.
The refinery is one of the largest hydrocarbon processing facilities in Uzbekistan and a modernisation project is being undertaken to boost production and align with European fuel quality-standards.
Post-renovation, the refinery will be equipped with modern technologies enabling increased operational efficiency with a reduced environmental impact. Increased annual capacity will also help Uzbekistan to meet all its domestic needs and develop its export capacities.
The tender is open until 12 November 2020 and the successful bidder for the EPC works will be announced on 1 December 2020.