«Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш» инвестиция лойиҳаси доирасида тендер савдоларида иштирок этиш учун таклиф этади
• «Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш» инвестиция лойиҳаси доирасида тендер савдоларида иштирок этиш учун таклиф этади
Сана                             2020 йил 4 ноябр
Кредит/грант рақами ва       3621-UZB
номи                                  «Талимаржон 2 электр энергиясини ишлаб чиқариш самарадорлигини ошириш».
Шартнома рақами ва            ОCB/TAL-2/EPC-01
номи                                   «Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВтдан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш».
Аризаларни қабул қилишнинг
охирги муддати                            2021 йил 2 феврал
1. Ўзбекистон Республикаси Осиё тараққиёт банки (ОТБ) дан “Электр энергияси ишлаб чиқариш самарадорлигини ошириш лойиҳаси” ни амалга ошириш учун маблағ олди. Ушбу маблағнинг бир қисми юқоридаги шартнома бўйича тўловларни амалга оширишга сарфланади. Савдолар барча давлатлар иштирокчилари учун очиқ. Ушбу шартнома биргаликда Европа тикланиш ва тараққиёт банки (ЕТТБ), Ўзбекистон Республикаси тикланиш ва тараққиёт жамғармаси (ЎТТЖ), "Талимаржон ИЭС" АЖ ва Ўзбекистон Ҳукумати томонидан молиялаштирилади. Тендер савдо жараёнлари ОТБ нинг қоидалари ва тартиб-тамоилларига асосан амалга оширилади.
1. “Талимаржон ИЭС” акциядорлик жамияти (кейинги ўринларда "Буюртмачи" деб юритилади) муносиб иштирокчиларни Қашқадарё вилоятининг жанубий қисмидаги мавжуд “Талимаржон ИЭС” да "Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВт дан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш" (кейинги ўринларда "Объект" деб юритилади) лойиҳасини қуриш (i) ва етказиб бериладиган газ турбиналари ва генераторлари учун узоқ муддатли техник хизмат кўрсатиш (УМТХ) (ii) мақсадида муҳрланган шаклдаги ариза билан тендерда иштирок этиш учун таклиф қилади. Танлов ҳужжатларида кўрсатилган таклифларни баҳолаш мезонларига мувофиқ баҳолашда иккала компонент ҳам ҳисобга олинади ва ушбу баҳолаш асосида иккита алоҳида шартнома тузилади. УМТХ шартномаси Буюртмачи томонидан молиялаштирилади. Ҳар бир энергоблокнинг конфигурацияси 1+1+1 ва алоҳида валларда бўлиши керак. Ёқилғи сифатида "Ўзбекнефтгаз" томонидан етказиб бериладиган табиий газдан фойдаланилади, ишлаб чиқарилган электр энергия мавжуд 500 кВ подстанция орқали 500 кВли миллий электр тармоғига йўналтирилади. Объектларни мавжуд 500 кВ очиқ тақсимлаш қурилмаси (ОТҚ) га улаш учун тахминан 600 метр янги электр узатиш линияси (ЮКЛ) ва мавжуд 220 кВ ОТҚ дан мавжуд бўлган 500 кВ ОТҚ га улаш учун 800 метрга яқин янги электр узатиш линия (ЭУЛ) лари қуриш талаб қилинади. Пудратчи лойиҳалаштириш, қурилмаларни етказиб бериш, объектга етказиб бериш, қуриш, монтаж қилиш, синовдан ўтказиш ва фойдаланишга янги электр узатиш линиялари (ЯЭУЛ-OHTL) билан топшириш учун “тайёр ҳолда” шартномасига асосан жавобгар ҳисобланади. Объектларни қуриб якунлаш муддати (БГҚ энергоблоклари учун ҳам, ЯЭУЛ-OHTL учун ҳам) шартнома кучга кирган кундан бошлаб 1000 кунни ташкил этади.
1. Очиқ танлов савдолари ОТБ нинг икки босқичли савдо тартиб-тамоилига мувофиқ ўтказилади ва тендер ҳужжатида таъкидланганидек, барча ваколатли савдо иштирокчиларига очиқ бўлади.
1. Тендер савдоларида қуйидаги асосий малакага эга бўлган муносиб иштирокчилар қатнашиши мумкин:
• Ўртача йиллик айланма: энг кам ўртача йиллик савдо айланмаси охирги уч (3) йил (2017, 2018 ва 2019 йил календар йиллари) давомида якунига етмаган ёки тўлиқ якунланган шартномалар учун олинган сертификатланган тўловлар йиғиндиси сифатида ҳисобланганда 500 миллион АҚШ долларни ташкил этиши керак. Қўшма корхона ҳолида, ҳар бир шерикнинг ўртача йиллик айланмаси камида 40% ни ташкил этиши керак, бир ҳамкор ўртача йиллик айланмаси камида 80% бўлиши керак, ва барча ҳамкорлар билан биргаликда ўртача йиллик айланмаси 100% бўлиши керак.
Шунга ўхшаш ҳажмдаги ва характердаги шартномалар: пудратчи ёки қўшма корхона шериги ёки субпудратчиси сифатида иштирок этиши учун, аризаларни қабул қилишнинг охирги муддатигача сўнгги ўн йил (10) ичида муваффақиятли ёки сезиларли даражада якунланган буғ-газ қурилмалари (БГҚ) ни лойиҳалаш, харид қилиш ва қуриш бўйича камида учта (3) шартномада, бу ерда иштирокчиларнинг улуши 600 миллион АҚШ долларидан ошган бўлиши керак. Иштирокчининг қатнашиши қуйидаги ўхшашлик мезонларига асосланиши керак:
• Қуввати 400 МВт дан кам бўлмаган БГҚ энергоблоклари қуриш бўйича камида иккита (2) шартнома бажарилган бўлиши керак;
• Аризаларни қабул қилишнинг охирги муддатигача камида 24 000 муваффақиятли соат эксплуатация қилинган (90% дан юқори юкламада) ҳеч бўлмаганда битта (1) шартнома бажарилган бўлиши керак.
• битта (1) шартнома иштирокчи жойлашган давлатдан ташқарида тузилган бўлиши керак.
Малака мезонлари тендер ҳужжатида янада батафсил кўрсатилган.
1. Қўшимча маълумот олиш ва тендер ҳужжатлари билан танишиш учун иштирокчилар мурожаат қилишлари мумкин:
Олим Юсупов, ЛАОГ раҳбари
«Талимаржон иссиқлик электр станциясини умумий қуввати 900 МВт дан кам бўлмаган навбатдаги икки дона буғ-газ қурилмаларини қуриш билан кенгайтириш»
Манзил:                       Истиқлол кўчаси,6-уй
Қават/хона рақами:     3/310, Ўзэнергосозлаш биноcи (ЭнергоИмпекс), Тошкент шаҳри
Почта индекси:           100000
Давлат:                       Ўзбекистон Республикаси
Телефон:                    (+ 99871) 233 3498 / (+99891) 4577090
Факс:                          (+99871) 2331690
Электрон почта манзили: pmutpp2p@gmail.com
1. Тендер ҳужжатларини инглиз тилида ҳарид қилиш учун ваколатли иштирокчилар қуйидагиларни бажаришлари керак:
• (i) https://www.tenderlink.com/adb сайтига кириш ва ҳисоб қайдномасини рўйхатдан ўтказиш (бепул).
• (ii) Ўзбекистон Республикаси Марказий банкининг курси бўйича қайтариб берилмайдиган 500 АҚШ доллари ёки унга тенг миқдордаги миллий валютадаги тўловни "Талимаржон ИЭС" АЖ нинг қуйидаги ҳисоб рақамига банк ўтказмаси орқали тўлаш: Солиқ тўловчининг идентификация рақами 201 284979:
• Хорижий валютадаги ҳисоб рақам
• Ҳисоб рақами: 2021 0978 3001 7778 8002
• Ҳисоб рақами: 2021 0978 3001 7778 8001
• SWIFТ коди: UJSIUZ22XXX
• "Ўзсаноатқурилишбанк", Операцион менежмент (русча қисқартмаси ОПEРУ)
• МФО: 00440
• Mаҳаллий валютадаги жорий ҳисоб рақам
• Ҳисоб рақами (UZS): 2021 0000 4001 7778 8001
• "Ўзсаноатқурилишбанк", Қарши ҳудудий филиали
• МФО: 00854
• SWIFT коди: UJSIUZ22XXX
Тўлов тафсилотлари қуйидагиларни ўз ичига олиши керак: OCB/TAL-2/EPC-01
• (III) pmutpp2p@gmail.com электрон манзилига тўлов квитанциясининг сканерланган нусхасини ташкилот номи ва TenderLinkда рўйхатдан ўтган иштирокчининг электрон почта манзили билан юборинг.
(IV) Сўнгра буюртмачи электрон почта орқали савдо ҳужжатларини юклаб олиш ва таклифни юбориш учун ҳаволаларни ўз ичига олган электрон хабар юборади (яъни оммавий очиқ эмас).
1. Биринчи босқичда аризангизни юборинг:
• https://www.tenderlink.com/adb веб-портали орқали электрон шаклда
• белгиланган муддатдан кечиктирмай:, 2021 йил 2 феврал, соат 10.00 (Ўзбекистон маҳаллий вақти билан)
Тендерда иштирок этиш учун аризалар қабул қилиш муддати тугагандан сўнг дарҳол иштирок этишни истаган иштирокчилар вакиллари иштирокида очилади.
Кечиктирилган аризалар ва босма ҳужжатлар қабул қилинмайди.
Таклифлар тендер аризалари белгиланган муддат тугаганидан сўнг дарҳол очилади (тендер ҳужжатларига мувофиқ). Иштирокчилар онлайн конференция тизими орқали электрон тендер савдоларнинг очилишида иштирок этиш имкониятига эга бўладилар. Виртуал очилишга ҳавола тендер савдо иштирокчиларига савдо очилишидан етти кун олдин юборилади.
1. "Талимаржон ИЭС" АЖ таклифларни тайёрлаш, етказиб бериш ва кейинчалик тасдиқлаш билан боғлиқ бўлган ҳар қандай ҳаражатлар учун жавобгар эмас.

• Invitation for Bids for the project "Expansion of the Talimarjan thermal power plant with the construction of two more combined cycle gas turbines with a total capacity of at least 900 MW".
Date
4 November 2020
Loan/Grant No. and
Title
3621-UZB
«Talimarjan 2 TPP Power Generation Efficiency Improvement»
Contract No. and
OCB/TAL-2/EPC-01
«Expansion of Talimarjan Thermal Power Plant by Construction of the Next Two Combined Cycle Units with a Total Capacity of at least 900 MW»
Deadline for Submission of Bids
2 February 2021
1. The Republic of Uzbekistan has received financing from the Asian Development Bank (ADB) toward the cost of Power Generation Efficiency Improvement Project. Part of this financing will be used for payments under the contract named above. Bidding is open to Bidders from all countries. This Contract will be jointly financed by European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Uzbekistan Fund for Reconstruction and Development (UFRD), Joint Stock Company Talimarjan and the Government of Uzbekistan. The eligibility rules and procedures of ADB will govern the bidding process.
2. Joint Stock Company (JSC) Talimarjan TPP (“the Employer”) invites sealed bids from eligible Bidders (i) for the «Expansion of Talimarjan Thermal Power Plant by Construction of the next Two Combined Cycle Units with a Total Capacity of at least 900 MW» (“the Facilities”) at the existing Talimarjan Thermal Power Plant in the Southern Kashkadarya region, and (ii) for a Long-Term Service Agreement (LTSA) for the supplied gas turbine generator units. The bid evaluation will take into account both components in accordance with the bid evaluation criteria given in the Bidding Document, and based on this evaluation two separate contracts will be awarded. The LTSA contract will be financed by the Employer. The configuration of each unit shall be 1+1+1 on separate shafts. Fuel shall be natural gas supplied by Uzbekneftegaz and the generated power will be evacuated to the 500kV national grid through an existing 500kV switchyard. Approximately 600 meters of new overhead transmission line (OHTL) will be needed to connect the Facilities to the existing 500kV open switchyard and approximately 800 meters of new OHTL to connect the existing 500kV switchyard to the existing 220kV switchyard. The contractor will be responsible for design, supply, delivery to site, construction, installation, testing, and commissioning of the Facilities including the OHTL on an EPC turnkey contract basis. The Time for Completion of the Facilities (for both CCGT units and the OHTL) shall be 1,000 days from the Contract Effective Date.
3. Open competitive bidding will be conducted in accordance with ADB’s Two-Stage: Two-Envelope bidding procedure and is open to all eligible Bidders as described in the Bidding Document.
4. Only eligible Bidders with the following key qualifications may participate in this bidding:
• Average Annual Turnover: Minimum average annual turnover of USD 500 million calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed, within the last three (3) years (2017, 2018 and 2019). In case of a joint venture, each partner must meet 40% of the average annual turnover, one partner must meet 80% of the average annual turnover and all partners combined must meet 100% of the average annual turnover requirement.
• Contracts of Similar Size and Nature: Participation as a contractor or joint venture partner or subcontractor in at least three (3) combined cycle gas turbine (CCGT) on engineering, procurement & construction (EPC) contracts basis that have been successfully or substantially completed within the last ten (10) years prior to the deadline for bid submission and that is similar to the proposed contract, where the value of the Bidder’s participation exceeds USD 600 million. The similarity of the Bidder’s participation shall be based on the following criteria:
• (I) At least two (2) contract should have been completed for CCGT units with an output capacity of at least 400 MW;
• (II) At least one (1) contract should have been completed and achieved at least 24,000 hours of successful operation (availability of at least 90%) of prior to the date of issuance of the bidding documents; and
• (III) One (1) contract should have been completed outside the Bidder’s home country.
The qualification criteria are more completely described in the Bidding Document.
1. To obtain further information and inspect the Bidding Document, Bidders should contact:
Attention:   Mr. Olim Yusupov
Project Management Unit Manager
Expansion of Talimarjan Thermal Power Plant with Construction of next Two Combined Cycle Plants with Total Capacity of at least 900 MW
Street address: 6 Istiqlol Street
Floor/Room number: 310, Energosozlash Building (EnergoImpex)
City: Tashkent
ZIP code: 100000
Country: Republic of Uzbekistan
Telephone: (+ 99871) 233 3498/ (+99891) 4577090
Fax: (+ 99871) 2331690
E-mail address: pmutpp2p@gmail.com
1. To obtain the Bidding Document in English, eligible Bidders should:
• pay a nonrefundable fee of US$ 500 or equivalent amount in national currency at the rate of Central Bank of Republic of Uzbekistan on the day of payment by bank transfer to the following account of JSC “Talimarjan TPP” Taxpayer Identification Number (TIN): 201 284979:
For Foreign Currency Account
Account No.: 2021 0840 4001 7778 8002
Account No.: 2021 0978 3001 7778 8001
SWIFT Code: UJSIUZ22XXX
"O'zsanoatqurilishbank", Operation Management (Russian abbreviation ОПЕРУ)
Inter-Branch Turnover: 00440
For Local Currency Account
Account No. (UZS): 2021 0000 4001 7778 8001
"O'zsanoatqurilishbank", Karshi regional branch
Inter-Branch Turnover: 00854
In the payment reference indicate: OCB/TAL-2/EPC-01
• To the access to the Bidding Document, the link for downloading the tender documents will be sent upon receipt of payment to the e-mail address given above.
• visit https://www.tenderlink.com/adb and register for an account (free of charge);
• locate the notice in Tenderlink by searching for «Expansion of Talimarjan Thermal Power Plant with Construction of next Two Combined Cycle Plants with Total Capacity of at least 900 MW»;
• click Download the tender documents for this notice link found at the bottom of the notice.
1. Submit your First Stage bid:
• electronically through the web portal https://www.tenderlink.com/adb
• on or before the deadline: 2 February 2021, 10.00 AM (Uzbekistan Local Time)
Late bids and hardcopy submissions will not be accepted.
Bids will be opened immediately after the deadline for bid submission (consistent with the Bidding Document). Bidders will have the option to attend the electronic bid opening via an online conferencing system. The link to the virtual opening will be sent to the bidders seven days prior to the bid opening.
1. JSC «Talimarjan TPP» will not be responsible for any costs or expenses incurred by bidders in connection with preparation, delivery and eventual negotiation of bids.