EURONEWS телеканали Focus дастурида Ўзбекистон ҳақида видеорепортаж тайёрлади.
Видеорепортажда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2020 йил сентябрь ойида БМТ Бош Ассамблеясининг 75-йиғилишида билдирилган ташаббуслари ҳақида ҳикоя қилинади.
Видеода Марказий Осиёни глобал транспорт коридорларига интеграциялаш бўйича Ўзбекистон томонидан амалга оширилаётган кенг кўламли лойиҳалар ёритилган. Бундан ташқари, таҳлилий дастурда узоқ муддатли истиқболда Ўзбекистонга энергетик мустақилликни қўлга киритиш имконини берадиган стратегик аҳамиятга эга энергетика иншоотлари қурилиши ҳақида сўз боради.
Махсус репортажда тармоқлар бўйича етакчи маърузачилар, жумладан, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раисининг биринчи ўринбосари Содиқ Сафоев, Энергетика вазири Алишер Султанов ва бошқаларнинг интервьюлари ёритилган.

Телеканал EURONEWS подготовил видеорепортаж для передачи Focus об Узбекистане.
Ролик рассказывает об инициативах Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, высказанных на 75-м заседании Генеральной ассамблеи ООН в сентябре 2020 года.
Репортаж освещает масштабные проекты, осуществляемые Узбекистаном по интегрированию Центральной Азии в глобальные транспортные коридоры.
Кроме этого, в аналитической программе затрагивается вопрос строительства стратегически важных энергетических объектов, что в перспективе позволит Узбекистану обрести энергетическую независимость.
Спецрепортаж дополнен интервью с ведущими спикерами по отраслям, в том числе Первым заместителем председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С. Сафаевым, Министром энергетики А. Султановым и другими.