Жорий йилнинг 3 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
• Жорий йилнинг 3 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 3 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, 3 декабрь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 219 миллион 500 минг киловатт соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 211 миллион 800 минг киловатт соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, 3 декабрь куни ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга жами 94 миллион 696 минг куб метр табиий газ етказиб бериш режалаштирилган бўлса, амалда 100 миллион 716 минг куб метр табиий газ етказиб берилди. Шунингдек, республика истеъмолчиларига жами 2 минг 174 тонна суюлтирилган газ етказиб берилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 3 декабрь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 13 минг 522 тонна маҳаллий кўмир маҳсулотлари етказиб берилди.
Навбатчилик давомида Тошкент вилоятининг Қибрай тумани, Дўрмон маҳалласида авриявий ҳолат туфайли электр таъминотида узилиш бўлганлиги юзасидан мурожаат қилинган. Шундан сўнг, Қибрай туман электр таъминоти корхонасининг тезкор бригадаси томонидан муаммо баратараф этилиб, электр таъминоти қайта тикланган.
Ҳудудлардаги масъул мутахассислар томонидан 24 соатлик навбатчилик ташкил қилинган ва бу орқали барча иш жараёнлари назоратга олинган.
Диспетчерлик хизмати маълумотига кўра, сутка давомида табиий газ таъминоти бўйича Бухоро, Тошкент, Самарқарнд ва Қашқадарё вилоятлари аҳолиси томонидан табиий газ босимининг пасайиб кетиши борасида қилинган мурожаатлар жойлардаги масъул ходимларга етказилди. Юзага келган камчиликларни оператив тартибда ижобий ҳал этиш бўйича топшириқлар берилди. Ҳозирда Республиканинг барча ҳудудларидаги табиий газ етказиб берувчи тармоқлар ишчи ҳолатида фаолиятини давом эттирмоқда. Технологик жараёнлар ва ускуналарда узилишлар, тўхтаб қолиш ёки авария ҳолатлари мавжуд эмас.

• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 3 декабря текущего года
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 3 декабря текущего года.
За минувшие сутки на тепловых электростанциях и гидроэлектростанциях страны было совокупно выработано 219 миллионов 500 тысяч киловатт-часов электроэнергии. Из них 211 миллионов 800 тысяч киловатт-часов электроэнергии было отпущено потребителям страны.
Региональными газоснабжающими организациями планировалось поставить потребителям в течение 3 декабря в общей сложности 94 миллиона 696 тысяч кубометров природного газа. Фактическая поставка газа за минувшие сутки составила 100 миллион 716 тысяч кубометров. Кроме того, потребителям страны поставлено 2 тысячи 174 тонны сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 3 декабря АО «Узбекуголь» поставил потребителям республики 13 тысяч 522 тонны местной угольной продукции.
По данным диспетчерской службы, в течение дня жители Бухарской, Ташкентской, Самаркандской и Кашкадарьинской областей обращались по поводу снижения давления природного газа. Даны задачи по оперативному устранению недостатков. В настоящее время сети газоснабжения во всех регионах страны действуют в рабочем режиме. Отсутствуют перебои, простои и аварии в технологических процессах и оборудовании.
Уважаемые потребители! Обращаемся к вам с настоятельной просьбой быть осторожными с отопительными приборами, строго соблюдать правила безопасности при использовании газовых приборов.