Жорий йилнинг 14 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
• Жорий йилнинг 14 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот
Жорий йилнинг 14 декабрь куни истеъмолчиларни ёқилғи-энергетика ресурслари билан таъминлаш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот бериб ўтамиз.
Хусусан, 14 декабрь куни иссиқлик электр станциялари ва гидро электр станциялари орқали 228 миллион 100 минг киловатт-соат электр энергияси ишлаб чиқарилди. Шундан республика истеъмолчиларига 217 миллион 800 минг киловатт-соат электр энергияси етказиб берилди.
Шунингек, сутка давомида ҳудудий газ таъминоти корхоналари томонидан истеъмолчиларга прогноздаги 94 миллион 696 минг куб метр ўрнига амалда 108 миллион 818 минг куб метр табиий газ етказиб берилди. Шу билан бирга, аҳолига 2 минг 238 тонна суюлтирилган газ етказилди.
Истеъмолчиларни кўмир ва брикет маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида 14 декабрь куни “Ўзбеккўмир” акциядорлик жамияти томонидан 13 минг 946 тонна маҳаллий кўмир маҳсулотлари етказиб берилди.
Энергетика вазирлигининг навбатчилик қисмига электр энергияси таъминоти бўйича истеъмолчилар томонидан мурожаатлар келиб тушмади. “Ҳудудий электр тармоқлари” АЖнинг ҳудудлардаги масъул раҳбар-ходимлари томонидан доимий 24 соатлик навбатчилик ташкил қилинган бўлиб, бу орқали барча иш жараёнлари назоратга олинган.
“Ҳудудгаз Пойтахт” ГТФнинг “Яшнобод туман газ таъминоти”дан олинган маълумотга асосан Тошкент шаҳар, Яшнобод тумани, Фарғона йўли 23 кўчасида Д-273 мм ўрта босимли газ қувурида газ сизиб чиқиш ҳолати аниқланган. Таъмирлаш ишларини бажариш учун 2020 йил 15 декабрь куни соат 10:00 дан 18:00 га қадар газ таъминоти вақтинчалик тўхтатилади (3 та кўп қаватли уйларнинг148 та, ерли хонадонларнинг 153 та  ҳамда 5 та улгуржи истеъмолчилар). Таъмирлаш ишларидан сўнг, табиий газ таъминоти қайта тикланади.

Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 15 декабря
• Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 15 декабря
Предлагаем вам ознакомиться с отчетом о проделанной работе по обеспечению потребителей топливно-энергетическими ресурсами за 14 декабря текущего года, а также ряде мероприятий за 15 декабря.
За минувшие сутки на тепловых электростанциях и гидроэлектростанциях страны было совокупно выработано 228,100 млн. киловатт-часов электроэнергии. Из них 217,8 млн. киловатт-часов электроэнергии было отпущено потребителям страны.
Региональными газоснабжающими организациями 14 декабря было фактически поставлено потребителям в общей сложности 108,818 млн. кубометров природного газа, вместо 94,696 млн. кубометров по прогнозу. Также потребителям страны поставлено 2,238 тыс. тонн сжиженного газа.
Для обеспечения потребителей углем и брикетами 14 декабря АО «Узбекуголь» поставил потребителям республики 13 946 тыс. тонн местной угольной продукции.
По данным «Худудгаз Пойтахт», в газопроводе среднего давления Д-273 мм по улице Фергана йули Яшнабадского района столицы была обнаружена утечка газа. С целью проведения ремонтных работ 15 декабря с 10:00 до 18:00 временно приостановлена подача газа. После устранения проблемы подача газа будет возобновлена всем потребителям, включая 148 домовладений в трех многоэтажных домах, 153 домовладения и 5 оптовых потребителей.