Буюк Британия фуқароси Гарет Джонс GTL заводининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди
• Буюк Британия фуқароси Гарет Джонс GTL заводининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди
Янги лавозимда Гарет Джонс Uzbekneftegaz GTL заводининг таъмирлаш, сервис ва техник хизмат кўрсатувчи цех ва бўлимларнинг иш фаолияти, тузилмаси ва иш тартибини қайта кўриб чиқиш ҳамда ушбу соҳада заводда илғор халқаро тажрибасини жорий этишни режалаштирмоқда.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқарув раиси Меҳриддин Абдуллаев топшириғига асосан соҳага юқори малакали ва кўп йиллик тажрибага эга бўлган чет эл мутахассисларини соҳа корхоналарига жалб қилиш, нефть ва газ соҳасида амалга оширилаётган трансформация ислоҳотларида чет эл компанияларнинг илғор тажрибаларини жорий этиш борасида қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Бу борада, жорий йилнинг январь ойида GTL заводининг техник директори лавозимига, “Ўзбекнефтгаз” АЖ тизимида биринчи бор, Канада фуқароси бўлган, Марсель Краузе тайинланган эди.
Гарет Брайан Джонс – Буюк Британия фуқароси, жорий йилнинг 9 августдан бошлаб “Uzbekistan GTL” компаниясининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди. Гарет Джонс нефт ва газни қайта ишлаш ва нефт-кимё ишлаб чиқариш корхоналарида механика, таъмирлаш, техник  ва сервис хизмат кўрсатиш соҳасида жами 24 йилдан зиёд юқори тажрибага эга.
У Буюк Британия ва Қатар каби мамлакатларида Texaco, Chevron, Valero Energy, OryxGTL каби йирик ишлаб чиқариш корхоналарида турли ҳил лавозимларда фаолият олиб борган.
Гарет Джонс дунёнинг топ – 50 университетлар рейтингига кирадиган Буюк Британиянинг Суонси (Swansea) университети битирувчиси, шунингдек 2014 йилдан буён Буюк Британиянинг Муҳандислар Кенгашида (Engineering Council UK) рўйхатдан ўтган юқори малакали профессионал муҳандиси ҳисобланади.

Гражданин Великобритании Гарет Джонс назначен менеджером по техническому обслуживанию завода GTL
На новой должности Гарет Джонс будет оказывать техническую и консультационную поддержку, осуществлять координацию ремонтно-механических и энергетических служб завода, совершенствовать их структуру и деятельность в целом, а также внедрять передовой современный международный опыт в области сервиса и технического обслуживания на заводе GTL.
В соответствии с поручением Председателя Правления АО “Узбекнефтегаз” Мехриддина Абдуллаева в настоящее время в системе АО “Узбекнефтегаз” реализуется комплекс мероприятий по привлечению в отрасль высококвалифицированных иностранных специалистов, а также передовой опыт зарубежных компаний в процессы трансформации нефтегазовой отрасли. Одним из первых примеров является назначение, в январе текущего года, на должность технического директора завода GTL, гражданина Канады, Марселя Краузе.
Гарет Брайан Джонс – гражданин Великобритании, с 9 августа текущего года назначен менеджером по техническому обслуживанию компании «Uzbekistan GTL». Гарет Джонс имеет более чем 24-х летний богатый опыт работы в области механики, ремонтных работ, технического и сервисного обслуживания на предприятиях нефтегазопереработки и нефтехимии.
Он работал на различных должностях в Великобритании и в Катаре, на произ0водственных предприятиях таких всемирно известных компаний как Texaco, Chevron, Valero Energy, OryxGTL.
Гарет Джонс является выпускником Университета Суонси (Swansea), который входит в число ТОП-50 лучших вузов мира, также с 2014 года он является высококвалифицированным профессиональным Дипломированным инженером зарегистрированным в Инженерном совете Великобритании (Engineering Council UK).