Буюк Британия фуқароси Гарет Джонс GTL заводининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди
• Буюк Британия фуқароси Гарет Джонс GTL заводининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди
Янги лавозимда Гарет Джонс Uzbekneftegaz GTL заводининг таъмирлаш, сервис ва техник хизмат кўрсатувчи цех ва бўлимларнинг иш фаолияти, тузилмаси ва иш тартибини қайта кўриб чиқиш ҳамда ушбу соҳада заводда илғор халқаро тажрибасини жорий этишни режалаштирмоқда.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқарув раиси Меҳриддин Абдуллаев топшириғига асосан соҳага юқори малакали ва кўп йиллик тажрибага эга бўлган чет эл мутахассисларини соҳа корхоналарига жалб қилиш, нефть ва газ соҳасида амалга оширилаётган трансформация ислоҳотларида чет эл компанияларнинг илғор тажрибаларини жорий этиш борасида қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Бу борада, жорий йилнинг январь ойида GTL заводининг техник директори лавозимига, “Ўзбекнефтгаз” АЖ тизимида биринчи бор, Канада фуқароси бўлган, Марсель Краузе тайинланган эди.
Гарет Брайан Джонс – Буюк Британия фуқароси, жорий йилнинг 9 августдан бошлаб “Uzbekistan GTL” компаниясининг техник хизмат кўрсатиш менежери лавозимига тайинланди. Гарет Джонс нефт ва газни қайта ишлаш ва нефт-кимё ишлаб чиқариш корхоналарида механика, таъмирлаш, техник  ва сервис хизмат кўрсатиш соҳасида жами 24 йилдан зиёд юқори тажрибага эга.
У Буюк Британия ва Қатар каби мамлакатларида Texaco, Chevron, Valero Energy, OryxGTL каби йирик ишлаб чиқариш корхоналарида турли ҳил лавозимларда фаолият олиб борган.
Гарет Джонс дунёнинг топ – 50 университетлар рейтингига кирадиган Буюк Британиянинг Суонси (Swansea) университети битирувчиси, шунингдек 2014 йилдан буён Буюк Британиянинг Муҳандислар Кенгашида (Engineering Council UK) рўйхатдан ўтган юқори малакали профессионал муҳандиси ҳисобланади.

British Сitizen Gareth Jones has been appointed the GTL plant’s maintenance manager
In his new position, Gareth Jones will provide technical and consulting support, coordinate repair, mechanical and energy services of the Plant, improve their structure and overall activities, as well as introduce cutting-edge international experience in service and maintenance of  the GTL Plant.
Uzbekneftegaz JSC system sees multiple efforts  taken In accordance with instructions of Mehriddin Abdullayev, Chairman of the Management Board of Uzbekneftegaz JSC, to attract highly qualified foreign specialists to the industry, as well as the best practices of foreign companies in oil and gas industry transformation. One of the first examples was appointment  of Mr. Marcel Krause, a citizen of Canada, to the position of GTL Plant’s Technical Director in January this year.
Gareth Bryan Jones is a British citizen, and he was appointed the Maintenance Manager of Uzbekistan GTL on August 9, 2021. Gareth Jones has over 24 years of extensive experience in mechanics, refurbishment, maintenance and service in oil and gas refining and petrochemical industries.
He has worked in various positions in the UK and Qatar, at manufacturing plants of such world renowned companies as Texaco, Chevron, Valero Energy and OryxGTL.
Gareth Jones is a graduate of Swansea University, which is one of the world’s TOP-50  universities, and he has been a highly qualified professional Chartered Engineer registered with the UK’s Engineering Council since 2014.