Энергетика вазири ўринбосарларининг KPI тизими бўйича баҳолаш натижалари сарҳисоб қилинди
Аввал хабар қилганимиздек, қабул қилинган норматив ҳужжатларга мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазири ўринбосарлари фаолияти самарадорлигининг (KPI) асосий кўрсаткичлари тасдиқланди. Унга кўра, 2021 йилнинг иккинчи ярим йиллигидан бошлаб, KPI тизими бўйича баҳолаш натижалари ҳақида жамоатчиликни ҳар чоракда хабардор қилиб борилади.
Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари томонидан 7 та мезондан иборат баҳолашнинг асосий мезонлари асосида 9 та кўрсаткичлар амалга оширилмоқда.
Жорий йил III чорак якуни билан Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари Азим Ахмедхаджаев фаолияти умумий самарадорлик кўрсаткичи (УСК) 114,8 фоизни ташқил этган ва фаолият кўрсаткичлари ижроси “аъло” деб баҳоланди.
Энергетика вазирининг электр энергетика масалалари бўйича ўринбосари Шерзод Ходжаев томонидан 8 та мезондан иборат баҳолашнинг асосий мезонлари асосида 13 та кўрсаткичлар амалга оширилмоқда.
Жорий йил III чорак якуни билан Энергетика вазирининг электр энергетика масалалари бўйича ўринбосари фаолияти умумий самарадорлик кўрсаткичи 104,8 фоизни ташқил этган ва фаолият кўрсаткичлари ижроси “аъло” деб баҳоланди.
Энергетика вазирининг нефть-газ масалалари бўйича ўринбосари (вакант) йўналишлари бўйича 8 та мезондан иборат баҳолашнинг асосий мезонлари асосида 8 та кўрсаткичлар амалга оширилмоқда.
Жорий йил III чорак якуни билан Энергетика вазирининг нефть-газ масалалари бўйича ўринбосари (вакант) лавозими фаолияти умумий самарадорлик кўрсаткичи (УСК) 96,7 фоизни ташқил этган ва фаолият кўрсаткичлари ижроси “яхши” деб баҳоланган.

Подведены итоги результатов оценки по системе KPI заместителей министра энергетики
Как сообщалось ранее, в соответствии с принятым регламентом утверждены основные показатели эффективности работы заместителей министра энергетики Республики Узбекистан (KPI). Начиная со второй половины 2021 года, общественности ежеквартально предоставляется информация о результатах оценки по системе KPI.
Согласно системе KPI, деятельность первого заместителя министра энергетики оценивается по 7 критериям, включающие 9 основных показателей. В соответствии с этим по итогам третьего квартала текущего года, активность первого заместителя министра энергетики А.Ахмедхаджаева составила 114,8%, а его результативность оценена на «отлично».
Оценка деятельности заместителя министра энергетики по электроэнергетике Ш.Ходжаева включает в себя 13 основных показателей по 8 критериям. По итогам третьего квартала текущего года его активность составила 104,8%, с оценкой результативности на «отлично».
Согласно системе KPI, оценка деятельности заместителя министра энергетики по нефти и газу (вакансия) основана на 8 критериях с 8-ми основными показателями. По итогам третьего квартала текущего года оценка по данной деятельности составляла 96,7%, а результативность оценена на «хорошо».