Фарғона ИЭМ 1800-2000 кВт, Сирдарё ИЭС 1200-1500 кВт қувватга эга қуёш электр станцияларини ўрнатиш бўйича тендер эълон қилади
• Фарғона ИЭМ 1800-2000 кВт, Сирдарё ИЭС 1200-1500 кВт қувватга эга қуёш электр станцияларини ўрнатиш бўйича тендер эълон қилади
“Фарғона иссиқлик электр маркази” АЖ 1800-2000 кВт қувватга эга қуёш электр станциясини ўрнатиш (тайёр ҳолда топшириш) бўйича тендерни эълон қилади:
Тендернинг энг юқори нархи:
17 300 000 000 (Ўн етти миллиард уч юз миллион) сўм ҚҚС билан.
Ишни бажариш муддати: 120 кун.
Буюртмачи: “Фарғона ИЭМ” АЖ, бундан кейин (Буюртмачи).
Манзил: 150106, Ўзбекистон Республикаси, Фарғона ш., Саноат кўчаси, 40 уй. Телефон: (+998 99) 998 92 00 Э-манзил: fiem@tpp.uz ёки info@fiem.uz
Танлов ташкилотчиси: “Фарғона ИЭМ” АЖ.
Манзил: 150106, Ўзбекистон Республикаси, Фарғона ш., Саноат кўчаси, 40 уй.
Лойиҳа буюртмачининг ўз маблағлари ҳисобидан молиялаштирилади.
Иштирокчи сифатида қатнашадиган корхона ва ташкилотлар қуйидаги талабларга жавоб бериши лозим:
- тендер учун зарур ҳужжатларни белгиланган муддатда https://etender.uzex.uz/lot/120304 веб-сайтига юклаш;
- тендер ҳужжатлари талабларига мувофиқ саралаш танлови учун ҳужжатларни юклаш;
- қайта ташкил топиш, тугалланиш ёки банкротлик ҳолатида бўлмаслик;
- «Буюртмачи» билан судлашув ёки арбитраж жараёни ҳолатида бўлмаслик;
- инсофсиз ижрочиларнинг ягона рўйхатида бўлмаслик;
- солиқ қарзлари ва бошқа мажбурий тўловлардан қарздорлиги мавжуд бўлмаслиги;
- танлов эълон қилинганидан камида 11 ой олдин ташкил этилган бўлиши керак;
- ўхшаш хизматларни кўрсатиш бўйича тажрибага эга бўлиш;
- илгари тузилган шартномалар бўйича ўз зиммасига олган мажбуриятларни лозим даражада бажармаслик ҳолатида бўлмаслиги;
- иштирокчиларнинг таъсисчилари бир хил юридик ва жисмоний шахслар бўлмаслиги;
- имтиёзли солиқ режимини таъминлайдиган ва/ёки молиявий операцияларни амалга оширишда (оффшор зоналарда), шунингдек, норезидентларнинг оффшор зоналарида жойлашган банклардаги ҳисоб рақамларида очилишини ва тақдим этилишини таъминламайдиган давлатлар ва ҳудудларда рўйхатдан ўтмаган бўлиши (мамлакатлар рўйхати илова қилинган).
- ишлаб чиқариш базаси, меҳнат ресурслари ва ишларни (хизматларни) бажариш учун зарур бўлган мутахассисларга эга бўлиши лозим.
Фуқаролик-ҳуқуқий лаёқати ва шартнома тузиш ваколатига эга бўлиши.
Тендер иштирокчиси буюртмачига расмий тарзда танлов ҳужжатлари қоидаларига аниқлик киритиш тўғрисида сўров юбориш ҳуқуқига эга. Агар кўрсатилган сўров буюртмачи томонидан таклифларни тақдим этиш муддати тугашига икки кундан кечиктирмасдан олинган бўлса, буюртмачи кўрсатилган талабнома олинган кундан бошлаб икки иш куни ичида белгиланган тартибда танлов ҳужжатлари қоидаларига аниқлик киритиши шарт. Тендер ҳужжатлари қоидаларига тушунтиришлар унинг моҳиятини ўзгартирмаслиги керак.
Тендер ҳужжатлари қоидаларига аниқлик киритиш учун сўров юбориш шакли ташкилотнинг фирма бланкаларида ташкилот раҳбарининг муҳри ва имзоси билан тузилиши керак.
Тендер таклифларини қабул қилишнинг сўнгги муддати: Махсус ахборот порталидаги танлов Лотида кўрсатилган https://etender.uzex.uz/lot/120304.
Тендер шартларига оид қўшимча маълумот олиш учун “Фарғона ИЭМ” АЖнинг қўйидаги ишчи органи ходимларига мурожаат қилишингиз мумкин: Умумий масалалар бўйича директор: Ортиков Эсажон Алижонович, Tел./моб.: (+998 99) 998 92 00; ЛАОГ бошлиғи Закиров Абдувахид Гафарович, Tел./моб.: (+998 99) 366 67 15.
———————————
“Сирдарё иссиқлик электр станцияси” АЖ 1200-1500 кВт қувватга эга қуёш электр станциясини ўрнатиш (тайёр ҳолда топшириш) бўйича тендерни эълон қилади:
12 450 000 000 (Ўн икки миллиард тўрт юз эллик миллион) сум ҚҚС билан.
Ишни бажариш муддати: 180 кун.
Буюртмачи: “Сирдарё ИЭС” АЖ, бундан кейин (Буюртмачи).
Манзил: Ўзбекистон, Сирдарё вилояти, Ширин ш., Энергетиклар кўчаси, 7 уй. Телефон: +998 90 9902110, Э-манзил: info@sdtes.uz
Танлов ташкилотчиси: “Сирдарё ИЭС” АЖ.
Манзил: Ўзбекистон, Сирдарё вилояти, Ширин ш., Энергетиклар кўчаси, 7 уй.
- тендер учун зарур ҳужжатларни белгиланган муддатда https://etender.uzex.uz/lot/119884  веб-сайтига юклаш;
Тендер таклифларини қабул қилишнинг сўнгги муддати: Махсус ахборот порталидаги танлов Лотида кўрсатилган https://etender.uzex.uz/lot/119884.
Тендер шартларига оид қўшимча маълумот олиш учун “Сирдарё ИЭС” АЖнинг қўйидаги ишчи органи ходимларига мурожаат қилишингиз мумкин: Халназаров Ғулом Абдухамидович, Tел./моб.: +998 90 9902110.

Ферганская ТЭЦ и Сырдарьинская ТЭС объявляют тендер по установке солнечных панелей мощностью 1800-2000 кВт и 1200-1500 кВт соответственно
• Ферганская ТЭЦ и Сырдарьинская ТЭС объявляют тендер по установке солнечных панелей мощностью 1800-2000 кВт и 1200-1500 кВт соответственно
АО «Ферганская ТЭЦ» объявляет тендер: Установка солнечных панелей на Ферганской ТЭЦ мощностью 1800-2000 кВт.
Предельная стоимость тендера составляет:
17 300 000 000 (семнадцать миллиардов триста миллионов) сум с НДС.
Срок окончания работ: 120 дней.
Заказчик: АО «Ферганская ТЭЦ», далее (Заказчик).
Адрес: 150106, Республика Узбекистан, г. Фергана, ул. Саноат 40. Телефон: (+998 99) 998 92 00  Email: fiem@tpp.uz или info@fiem.uz
Организатор тендера: АО «Ферганская ТЭЦ».
Адрес 150106, Республика Узбекистан, г. Фергана, ул. Саноат 40.
Финансирование проекта будет осуществляться за счёт средств заказчика.
Предприятия и организации, выступающие в качестве участников должны соответствовать следующим требованиям:
- загрузить в установленный срок необходимые документы для квалификационного отбора на сайте https://etender.uzex.uz/lot/120304;
- загрузить квалификационные документы в соответствии с требованиям конкурсной документации;
- не находиться на стадии реорганизации, ликвидации или банкротства;
- не находиться в состоянии судебного или арбитражного разбирательства с «Заказчиком»;
- не находиться в Едином реестре недобросовестных исполнителей;
- не иметь задолженности по уплате налогов и других обязательных платежей;
- должны быть учрежденными не менее чем за 11 месяцев до объявления конкурса;
- иметь опыта оказания аналогичных услуг;
- не иметь случаев ненадлежащего исполнения принятых обязательств по ранее заключенным договорам;
- не иметь учредителей, являющихся одними и теми же юридическими и физическими лицами;
- не зарегистрирован в государствах или на территориях, предоставляющих льготный налоговый режим и/или не предусматривающих раскрытие и предоставление информации при проведении финансовых операций (оффшорные зоны), а также на счета нерезидентов в банках, находящихся в оффшорных зонах (перечень стран прилагается);
- должен иметь производственную базу, трудовые ресурсы и специалистов, необходимых для выполнения работ (услуг);
- иметь гражданскую правоспособность и полномочия на заключение договора.
Участник конкурса вправе направить заказчику запрос о даче разъяснений положений конкурсной документации в официальной форме. В течение двух рабочих дней с даты поступления указанного запроса заказчик обязан направить в установленной форме разъяснения положений конкурсной документации, к заказчику не позднее чем за два дня до даты окончания срока подачи предложений. Разъяснения положений конкурсной документации не должны изменять ее сущность.
Форма подачи запроса на разъяснение положений тендерной документации должна быть оформлена на фирменном бланке организации с печатью и подписью руководителя организации.
Последний срок приема тендерных предложений: указан в Лоте по конкурсу на специальном информационном портале https://etender.uzex.uz/lot/120304.
За дополнительной информацией по условиям проведения тендерных торгов, обращаться к лицам рабочего Директор по общим вопросам: Ортиков Эсажон Алижонович, Tел./моб.: (+998 99) 998 92 00; Руководитель ГРП Закиров Абдувахид Гафарович, Tел./моб.: (+998 99) 366 67 15.
———————————
АО «Сырдарьинская ТЭС» объявляет тендер: Установка солнечных панелей на Сырдарьинская ТЭС мощностью 1200-1500 кВт.
12 450 000 000 (двенадцать миллиардов четыреста пятьдесят миллионов) сум с НДС.
Срок окончания работ: 180 дней.
Заказчик: АО «Сырдарьинская ТЭС», далее (Заказчик).
Адрес: Узбекистан, Сырдарьинская область, г. Шиpин, ул. Энергетиков, дом 7. Телефон: +998 90 9902110, E-mail: info@sdtes.uz
Организатор тендера: АО «Сырдарьинская ТЭС».
Адрес: Узбекистан, Сырдарьинская область, г. Шиpин, ул.Энергетиков, дом 7.
- загрузить в установленный срок необходимые документы для квалификационного отбора на сайте https://etender.uzex.uz/lot/119884;
- загрузить квалификационные документы в соответствии с требованиями конкурсной документации;
Иметь гражданскую правоспособность и полномочия на заключение договора.
Участник конкурса вправе направить заказчику запрос о даче разъяснений положений конкурсной документации в официальной форме. В течение двух рабочих дней с даты поступления указанного запроса заказчик обязан направить в установленной форме разъяснения положений конкурсной документации к заказчику не позднее чем за два дня до даты окончания срока подачи предложений. Разъяснения положений конкурсной документации не должны изменять ее сущность.
Последний срок приема тендерных предложений: указан в Лоте по конкурсу на специальном информационном портале https://etender.uzex.uz/lot/119884.
За дополнительной информацией по условиям проведения тендерных торгов, обращаться к Халназарову Ғулому Абдухамидовичу, Tел./моб.: +998 90 9902110.