“Oʻzbekgidroenergo” AJ umumiy quvvati 46,6 MVt boʻlgan 5 ta yangi GES qurish boʻyicha tender eʼlon qilаdi
• “Oʻzbekgidroenergo” AJ umumiy quvvati 46,6 MVt boʻlgan 5 ta yangi GES qurish boʻyicha tender eʼlon qilаdi
Oʻzbekiston Respublikasida elektr energiyasiga ortib borayotgan talabni qondirish uchun tejamkor va ekologik toza ishlab chiqarishni yoʻlga qoʻyish maqsadida qayta tiklanuvchi energiya manbalaridan foydalanish boʻyicha keng koʻlamli strategiyani amalga oshirmoqda.
Shu maqsadda “Oʻzbekgidroenergo” aksiyadorlik jamiyati davlat-xususiy sheriklik asosida “Dukentsoy GES”, “Qamchiq GESlar kaskadi (Qamchiq 2-3)”, “Qizildaryo va Suvlisoy GES”, “Quyi Ko‘ksuv GES” gidroelektrstansiyalarini 4 ta alohida lot shaklida amalga oshirish bo‘yicha malaka so‘rovi (Request for Qualification) tenderini e’lon qildi.
Quyida har bir loyiha bo‘yicha to‘liq ma‘lumot havola etiladi:
1. “Toshkent viloyatida Dukentsoy GES qurilishi” loyihasi;
2. “Namangan viloyatida Qamchiq 2-3 GES qurilishi” loyihasi;
3. “Qashqadaryo viloyatida Qizildaryo-Suvlisoy GES qurilishi” loyihasi;
4. “Toshkent viloyatida Quyi Ko‘ksuv GES qurilishi” loyihasi.
Ma’lumot uchun: ariza beruvchi(lar) ushbu RFQ tenderi bo'yicha savollar berishlari va tushuntirishlar talab qilishlari mumkin. Tender ishtirokchilari RFQ hujjatiga va tenderga oid qoʻshimcha maʼlumotlar yoki tushuntirishlarni yozma ravishda quyida koʻrsatilgan barcha elektron pochta manzillariga yuborilishi kerak:

АО «Узбекгидроэнерго» объявляет тендер на строительство 5 новых гидроэлектростанций общей мощностью 46,6 МВт
• АО «Узбекгидроэнерго» объявляет тендер на строительство 5 новых гидроэлектростанций общей мощностью 46,6 МВт
В целях покрытия растущего спроса на электроэнергию в Республике Узбекистан реализуется масштабная стратегия использования возобновляемых источников энергии с целью налаживания экономичного и экологически чистого производства.
С этой целью АО «Узбекгидроэнерго» объявляет тендер на квалификационный запрос на реализацию проектов по строительству гидроэлектростанций «Дукентсойская ГЭС», «Каскад Камчикской ГЭС (Камчик 2-3)», «Кизилдарьинская и Сувлисайская ГЭС», «Куйи Коксувская ГЭС» в виде 4 отдельных лотов на основе государственно-частного партнерства.
Ниже представлена подробная информация по каждому проекту:
1. Проект «Строительство Дукенцойской ГЭС в Ташкентской области»;
2. Проект «Строительство Камчикской 2-3 ГЭС в Наманганской области»;
3. Проект «Строительство Кызылдарьинско-Сувлисойской ГЭС в Кашкадарьинской области»;
4. Проект «Строительство Нижне-Коксувской ГЭС в Ташкентской области».
Для информации: участники могут обратиться с разъяснительными вопросами относительно этого тендера. Участники торгов должны отправить документ запроса цен и любую дополнительную информацию или разъяснения относительно предложения в письменной форме на все адреса электронной почты, перечисленные ниже: