Andijon, Namangan, Farg‘ona va Surxondaryo viloyatlaridagi ijtimoiy soha obyektlari binolari hamda “temir daftar”ga kiritilgan oilalar uylari tomlariga umumiy quvvati 7 MVt bo‘lgan quyosh fotoelektr stansiyalarini o‘rnatish bo‘yicha tender e’lon qilindi
• Andijon, Namangan, Farg‘ona va Surxondaryo viloyatlaridagi ijtimoiy soha obyektlari binolari hamda “temir daftar”ga kiritilgan oilalar uylari tomlariga umumiy quvvati 7 MVt bo‘lgan quyosh fotoelektr stansiyalarini o‘rnatish bo‘yicha tender e’lon qilindi
Saudiya Arabistonining “ACWA Power” kompaniyasi tomonidan Buxoro viloyatida umumiy quvvati 1000 MVt bo‘lgan 2 ta shamol elektr stansiyasi qurilishi doirasida, korporativ ijtimoiy mas’uliyatni (corporate social responsibility – CSR) oshirish maqsadida kompaniya tomonidan respublikaning olis hududlarida joylashgan ijtimoiy soha obyektlari (maktab, maktabgacha ta’lim tashkiloti va shifoxonalar) hamda “temir daftar”ga kiritilgan xonadonlar binolariga kichik quvvatli quyosh tizimlarini beg‘araz yordam sifatida o‘rnatish ishlari boshlandi.
Xususan, mazkur loyiha doirasida “ACWA Power” kompaniyasi tomonidan uchinchi bosqichda Andijon, Namangan, Farg‘ona va Surxondaryo viloyatlaridagi ijtimoiy soha obyektlari binolari va “temir daftar”ga kiritilgan oilalar uylari tomlariga umumiy quvvati 7 MVt bo‘lgan quyosh fotoelektr stansiyalarini (QFES) o‘rnatish bo‘yicha “TD-ACWP-CSR-03” tenderi e’lon qilindi.
Tenderda ishtirok etmoqchi bo‘lgan kompaniyalar texnik va moliyaviy takliflarni 2024-yil 11-mart soat 17:00 ga qadar tender komissiyasiga quyidagi manzil bo‘yicha topshirishlari kerak:

• A tender has been issued for the installation of solar photovoltaic plants totaling 7 MW on the roofs of social sector facilities and family houses listed in the "iron register" across Andijan, Namangan, Fergana, and Surkhandarya regions
As part of the construction of two wind power plants with a total capacity of 1000 MW in the Bukhara region by the Saudi Arabian company "ACWA Power," rooftop small-scale solar systems are being installed on social facilities such as schools, kindergartens, hospitals, and households listed in the "Temir Daftar" in remote areas of the republic as a charitable initiative aimed at enhancing corporate social responsibility (CSR).
For information: Under the broader CSR project, which involves the installation of small solar photovoltaic power plants totaling 20 MW, similar initiatives are being implemented nationwide in Uzbekistan at social facilities and family houses listed in the "Temir Daftar."
In particular, within the third stage of this project, "ACWA Power" will install PV stations totaling 7 MW on the roofs of social sector facilities and family houses listed in the "Temir Daftar" across Andijan, Namangan, Fergana, and Surkhandarya regions.
The "TD-ACWP-CSR-03" tender for installation has been announced. Companies with experience in PV installation are invited to participate.
Companies interested in participating in the tender are invited to submit their technical and financial proposals to the tender commission at the following address by March 11, 2024, at 17:00: